FRPD dhe LRI vazhdojnë protestën te ministria e Brendshme: XHafaj jep dorëheqjen

FRPD dhe LRI vazhdojnë protestën te ministria e Brendshme: XHafaj jep dorëheqjen

Protesta e FRPD dhe LRI para ministrisë së Brendshme

Forumi Rinor i Partisë Demokratike dhe Lëvizja Rinore për Integrim vazhdojnë protestën për ditën e dytë rrjesht para ministrisë së Brendshme, duke kërkuar dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Me pankarta në duar të rinjtë protestojnë edhe pas procedimit penal që ju është bërë nga policia, duke përfshirë edhe kreun e FRPD, Belind Këlliçin.

Opozita kërkon dorëheqjen e ministrit Xhafaj pasi pretendon se ai mbron vëllaine tij të dënuar për trafik droge.

Një ditë më parë të rinjtë e FRPD dhe LRI gjuajtën me gurë dhe peshq godinën e ministrisë së Brendshme.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

'Nëse lojtarët nuk dinë të shtyjnë topin në portë, nuk është faji im', Reja: Nëse jam unë problemi, presidenti të ma thotë

'Nëse lojtarët nuk dinë të shtyjnë topin në portë, nuk është faji im', Reja: Nëse jam unë problemi, presidenti të ma thotë