Fundjava 'çmend' shqiptarët, me shpejtësi skëterrë në autostradë, policia penalizon shoferët

Matja e shpejtësisë me radar

Kanë vijuar kontrollet gjatë fundjavës nga Policia e Shtetit dhe Policia Rrugore e Tiranës, në kuadër të parandalimit të aksidenteve rrugore, por sërish gjenden shoferë të pabindur pavarësisht thirrjeve për të konsumuar alkool dhe për të ecur me shpejtësi brenda normave të lejuara.

Policia ka penalizuar disa shoferë në aksin rrugor Tiranë-Durrës pasi udhëtonin me shpejtësi tej normave të lejuara.

Një shofer është kapur me shpejtësi deri në 180 km/h.

Fundjavë për tu argëtuar, jo për të rrezikuar jetën.

163 km/h. 164 km/h

180 km/h. Absolutisht e patolerueshme.

Mos shpejtoni se në rastin më të mirë ju pret Polici dhe Radari e në rastin më të keq do rrezikoni jetën tuaj e të përdoruesve të tjerë të rrugës.

Policia e Shtetit

  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Flota e parë e autobusëve të gjelbër “Go Green” në Tiranë, Rama: Në gusht nis linja e madhe unazore me 66 stacione