Fundjava 'çmend' shqiptarët, me shpejtësi skëterrë në autostradë, policia penalizon shoferët

Fundjava 'çmend' shqiptarët, me shpejtësi skëterrë në autostradë, policia penalizon shoferët

Matja e shpejtësisë me radar

Kanë vijuar kontrollet gjatë fundjavës nga Policia e Shtetit dhe Policia Rrugore e Tiranës, në kuadër të parandalimit të aksidenteve rrugore, por sërish gjenden shoferë të pabindur pavarësisht thirrjeve për të konsumuar alkool dhe për të ecur me shpejtësi brenda normave të lejuara.

Policia ka penalizuar disa shoferë në aksin rrugor Tiranë-Durrës pasi udhëtonin me shpejtësi tej normave të lejuara.

Një shofer është kapur me shpejtësi deri në 180 km/h.

Fundjavë për tu argëtuar, jo për të rrezikuar jetën.

163 km/h. 164 km/h

180 km/h. Absolutisht e patolerueshme.

Mos shpejtoni se në rastin më të mirë ju pret Polici dhe Radari e në rastin më të keq do rrezikoni jetën tuaj e të përdoruesve të tjerë të rrugës.

Policia e Shtetit

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që opozita të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme vendore?×

Lajmi i fundit

Putin: Duam të shpëtojmë njerëzit në territoret e pushtuara

Putin: Duam të shpëtojmë njerëzit në territoret e pushtuara