Fundoset varka pranë Republikës Domenikane, shpëtohen 12 personat në bord

Fundoset varka pranë Republikës Domenikane, shpëtohen 12 personat në bord

Pamje nga momenti i fundosjes

Rreth 12 marinarë që po lundronin në Oqeanin Atlantik janë shpëtuar nga roja bregdetare dhe një anije lundrimi, pasi anija e tyre u fundos. 

Sipas mediave të huaja, anija e vogël e ngarkesave ‘Two Brothers’ u fundos rreth 30 milje në veri të Puerto Plata, Republika Dominikane.

Anija e afërt e lundrimit ‘Carnival Vista’ u nis për në vendngjarje pasi mori një sinjal alarmi emergjent.

Ekuipazhi i anijes më pas zbarkoi një gomone me gjashtë persona në bord.

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Zjarr në landfillin e mbetjeve pranë inceneratorit të Elbasanit

Zjarr në landfillin e mbetjeve pranë inceneratorit të Elbasanit