Fundvit i 'bardhë'/ Parashikimi i motit, priten reshje shiu dhe bore

Foto ilustruese

Ditën e sotme pritet që të vijoj moti i paqëndrueshëm në të gjithë vendin. Sipas MeteoAlb parashikohet që pjesa e parë e ditës të jetë me vranësira, të cilat do të sjellin reshje shirash në ultësirën perëndimore ndërsa në zonat malore do të ketë reshje dëbore.

Sa i përket pjesë së dyti të kësaj dite të fundit të 2020-s do të ketë përmirësim të motit edhe pse reshjet do të mbeten prezente në të gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit do te ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 13°C. Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 45 km/h nga drejtimi Jugor-Jugperendimor duke krijuar dallgëzim 4 ballë.

K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

10 persona të përfshirë në grabitjen e biznesmenit në Nikël, eksperti për Report: E dinin që s'ka patrulla policie në lëvizje! Kanë studiuar vendin për muaj të tërë