Furgoni me pasagjerë del nga rruga në 'Kthesën e Vdekjes’ në Librazhd, shkak bëhet lagështira! Shpëton mrekullisht pa rënë në lumin Shkumbin (VIDEO)

ELBASAN- Një furgon me rreth 30 pasagjerë ka shpëtuar mrekullisht pa përfunduar në ujërat e Lumit Shkumbin në Kthesën e Murrashit në Librazhd, e kthyer si 'kthesa e vdekjes'. Siç duket nga pamjet e siguruara nga Report Tv, furgoni ka dalë nga rruga, ndërsa është shumë pranë greminës, por një masiv i vogël dheu anës rrugës ka shmangur tragjedinë. Furgoni me targa 'AA 403 XK', me drejtues shtetasin M.L, 29-vjeç, si pasojë e lagështirës në rrugë, ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë pjesërisht nga rruga. Për fat të mirë nuk ka të lënduar në njerëz, ndërsa pasagjerët kanë zbritur nga furgoni.

'Me datë  07.02.2022, rreth orës 12:00, në aksin rrugor Librazhd-Elbasan, në vendin  "Ura e Murrashit', shtetasi M. L., 29 vjeç banues në Korçë , duke drejtuar mjetin autobuz tip "Benz", si pasojë e lagështirës  në rrugë, ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë nga rruga duke u përplasur me bordurën metalike. Nuk ka dëme në njerëz vetem dëme të lehta materiale.'- njofton policia.

Gazetari i Report Tv Ronaldo Gjoshi i cili raporton nga vendngjarja thotë se në rrugë është vendosur sinjalistikë, por ende nuk janë vendosur barriera mbrojtëse. Aksidenti ka ndodhur shumë pranë vendit ku ndodhi aksidenti tragjik me 3 viktima më datën 1 shkurt, ku makina doli nga rruga dhe përfundoi në lumin Shkumbin. Aksi Elbasan-Librazhd është problematik për rënien e gurëve në rrugë, sidomos në ditët kur ka reshje shiu, duke u kthyer në burim aksidenti për drejtuesit e mjeteve, dhe rasti i tillë ishte edhe dita që u mori jetën 3 personave. 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • mond: 07/02/2022 16:42

  Po të ishte shkak lagështia në rrugë aty do ishte bërë një mal me mjete. Pse vetëm për këtë ishte lagështi? Për të tjerat ishte thatë???

  Përgjigju
 • KritikAbsolut: 07/02/2022 14:28

  Sta ka fajin kthesa por shpejtesia

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Rama: Le të hidhet përpjetë kush të dojë, Reformën në Drejtësi s’ka SHBA e BE që do ta bënte pa fitoren e PS-së

Rama: Le të hidhet përpjetë kush të dojë, Reformën në Drejtësi s’ka SHBA e BE që do ta bënte pa fitoren e PS-së