Fushata elektorale në Kukës, Flamur Hoxha i PD: Rama shpopulloi vendin, bashkohuni me ne, do të shtojmë vendet e punës

Fushata elektorale në Kukës, Flamur Hoxha i PD: Rama shpopulloi vendin, bashkohuni me ne, do të shtojmë vendet e punës

Fkamur Hoxha me qytetarët e Kukësit

Flamur Hoxha, drejtuesi politik dhe kryesuesi i listës së PD në Kukës, ka zhvilluar takime me qytetarët e Kukësit.

Fillimisht është takuar me banorët e Kolesjanit dhe i ka bërë thirrje të bashkohen më programin e demokratëve, pasi sipas tij Rama po e shpopullon vendin.

Hoxha ka zhvilluar edhe një takim në Ujmisht, ku i foli banorëve për programin e PD në zonat rurale, për bujqësinë dhe blegtorinë. Ai premtoi se do të shtojnë vendet e punës kryesisht për të rinjtë.

Gjatë takimit të zhvilluar në fjalët e tij ai tha se Rama mashtroi qytetarët, dhunoi dhe premtoi 300 mijë vende pune por sipas tij ka larguar nga vendi 500 mijë shqiptarë.

“Pushteti i Rilindjes u futi në borxh për energjinë kur nga ujërat tona furnizohet me energji i gjithë vendi. Rama na mashtroi, dhunoi, premtoi 300 mijë vende pune por largoi nga vendi 500 mijë shqiptarë.”, tha Hoxha gjatë takimit.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

21 janari krim shtetëror/ Të hënën me prova në SPAK gruaja e Nikës! Basha

21 janari krim shtetëror/ Të hënën me prova në SPAK gruaja e Nikës! Basha "vetëmbrohet", Berisha vetëm heshtje