Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndërron jetë ish-futbollisti i Kombëtares Vasillaq Zëri

Ish-Futbollisti i Kombëtares, Vasillaq Zëri

Ndërron jetë në moshën 66 vjeçare ish-futbollisti i Kombëtares Vasillaq Zëri. Ai vuante nga një sëmundje e rëndë . Zëri ishte një nga futbollistët virtuoz dhe bënte pjesë në atë që u quajt brezi i artë i Dinamos së Tiranës ekip me të cilin luajti që nga viti 1974 deri në vitin 1983 ndërsa në vitet 1976-1982 Zëri zhvilloi edhe 6 ndeshje me ekipin Kombëtar.

Ndërkaq në vitin 2001 Vasillaq Zëri drejtoi edhe Shqipërinë e 21 vjeçarëve. Vasillaq Zëri ka qënë pjesë për vite me radhë edhe e strukturave të FSHF-së ndërsa Federata e ka nderuar atë me titullin “Nderi i Futbollit Shqiptar”.

Homazhet do të zhvillohen nesër nga ora 11:00-12:00 në ambientet e ish-Hotel Internacional. Pak ditë më parë nga jeta u nda edhe një tjetër personalitet i futbollist shqiptar Mikel Janku.

a.s./d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Anëtarësia përzgjedh kandidatët për deputet, a mendoni se procesi i nisur në PD do jetë efikas?

Komento

Komente

 • Veiz Xhelilaj: 25/01/2019 18:32

  Do mbetet gjate ne kujtesen tone me manovrat e tije me topin

  Përgjigju
 • redi: 25/01/2019 17:15

  I perjetshem kujtimi per magjistarin e topit Vasillaq Zeri

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Berisha në Parlament? Alibeaj: Ka kontribute historike, Topalli nuk donte vetë të hynte