VIDEO/ Futbollisti Salah thirrje liderëve botërorë: Ndaloni masakrat! Ndihmoni menjëherë Gazën, njerëzit janë në kushte të tmerrshme

VIDEO/ Futbollisti Salah thirrje liderëve botërorë: Ndaloni masakrat! Ndihmoni menjëherë Gazën, njerëzit janë në kushte të tmerrshme

1697708293_salas.jpg

Ylli egjiptian i futbollit, Mohamed Salah, u bëri thirrje liderëve botërorë që të "bashkohen për të parandaluar masakrat e mëtejshme të të gjithë shpirtrave të pafajshëm" dhe për dërgimin urgjent të ndihmës humanitare për popullin e Gazës. 

“Shumë dhunë, shumë dhimbje dhe brutalitet. Është e padurueshme të dëshmosh përshkallëzimin e javëve të fundit. Të gjitha jetët e njerëzve janë të shenjta dhe ato duhet të mbrohen. Masakrat duhet të ndalen. Familjet po copëtohen. Ndihma për Gazën duhet të jepet menjëherë. Njerëzit janë në kushte të tmerrshme”, tha sulmuesi i Liverpool.

pic.twitter.com/cpyHFIhuQj

— Mohamed Salah (@MoSalah) October 18, 2023


Lajmi kryesor:

Lufta/ Izraeli: Raketa nga Libani dhe Gaza! Ministri izraelit u premton trupave pushtimin tokësor: Së shpejti do ta shihni Rripin e Gazës nga brenda! Rishi Sunak në Tel Aviv


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Momenti kur Donald Trump qëllohet me armë zjarri gjatë mitingut elektoral

VIDEO/ Momenti kur Donald Trump qëllohet me armë zjarri gjatë mitingut elektoral