Futbollisti shqiptar humb jetën në fushën e lojës, klubi grek i jep lamtumirën: U shua duke bërë atë që donte me shumë

Futbollisti shqiptar humb jetën në fushën e lojës, klubi grek i jep lamtumirën: U shua duke bërë atë që donte me shumë

Klubi i futbollit grek, Apolon Smirnis, që kishte futbollistin shqiptar Aleksandër Lambi, ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të lojtarit të saj.

"Sot ne vajtojmë për Aleksandrin tonë. Aleksandros Lampis, një nga fëmijët tanë ka ndërruar jetë kaq herët. Në atë kohë ai bënte atë që donte më shumë se çdo gjë tjetër. Ai ka luajtur futboll si fëmijë në repartet e infrastrukturës së Apollonit. Ai erdhi për të nënshkruar një kontratë profesionale dhe vazhdoi në formë huazimi te skuadra e Lioupolit. I shprehim ngushëllimet e ngrohta familjes së Aleksandrit", shkruan klubi.


Lajmi kryesor:

Bie pa ndjenja në fushë në minutat e para të ndeshjes, ndahet nga jeta futbollisti shqiptar në Greqi! E ëma pa gjithçka, ishte në stadium! Ekipi i 'zemrës': Dhimbja është e madhe


  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

John

Eurodeputeti: Kosova ka paguar me gjak lirinë e saj, të vetmit në Ballkan që nuk gëzojnë liberalizimin e vizave