Futën foshnjën e vdekur në lavatriçe bashkë me çarçafët, flet babai: I kemi parë copa-copa duke e nxjerrë! E morëm në një kuti, në mënyrë mizore

Futën foshnjën e vdekur në lavatriçe bashkë me çarçafët, flet babai: I kemi parë copa-copa duke e nxjerrë! E morëm në një kuti, në mënyrë mizore

Një ngjarje e pa precedentë dhe horror u raportua se ka ndodhur pak ditë më parë në spitalin e Pejës të Kosovës, ku një foshnjë e pajetë 32 javëshe, e mbështjellë me çarçafë u fut në lavatriçe, duke dalë e copëtuar.

Babai i foshnjës thotë se nuk është i sigurt nëse stafi i spitalit i ka mbledhur të gjitha ‘copat’ e foshnjës së tij dhe se i ka marrë në një mënyrë mizore, brenda një kutie.

“Ka lind normal, po të nesërmen masi kemi dashtë me marrë foshnjën, prej mos kontrollit dhe papërgjegjësi së punës e kanë fut në lavatriçe edhe është i dëmtuar komplet, copa-copa e kemi pa duke i mbledh. Në makinë sa ka nejt nuk e di, por mbasi e kemi marrë atë trup unë nuk e di hala a është komplet çdo gjë e tij, komplet copë-copë, sikur kafshata-kafshata. Me datën 14 u hap rasti në polici, kemi pas me marrë në orën 12:00 me bë varrimin. E morëm foshnjën pas 5 orësh që e kemi pas të caktuar me marrë.

E kemi marrë foshnjën me një kuti, në mënyrë mizore dhe e kemi dërgu për varrim. Policinë e kemi njoftu kur kemi shku me marrë foshnjën, e pam që po ikun prej përgjegjësisë dhe po na shtyjnë marrjen e foshnjës, qaty kemi dyshu. Edhe vazhduam poshtë sepse i pam lëvizjet e punonjësve aty, vazhduam prapa tyre dhe e pam që u shku njeri te lavatriçja dhe është duke i mbledhë copat e foshnjës, prej aty jemi kthy nalt në gjinekologji dhe  e kemi lajmëru rastin në polici, na bojshin motrat që mos e lajmëroni rastin. Ne e kemi lajmëru rastin ka ardhë prokuroria dhe inspektorati i Shëndetësisë”, ka thënë babai i foshnjës në një intervistë për “Gazeta Express”.


Lajmi kryesor:

Kosovë/Futën foshnjën e vdekur në lavatriçe, flet babai: E morën copa-copa, është mizore! Spitali i Pejës shkarkon shefin dhe kryeinfermieren


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi