Futja në Kuvend/ Berisha: Nëse del një fakt marr vendimet e mia, tani s’ka forcë t’më ndalë! Edhe Basha ka kërkuar fakte e prova

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se nëse del një fakt ndaj tij lidhur me akuzat që DASH parashtoir kur e shpalli ”non grata” tha se do të marrë vendimet e tij për tu futur ose jo në Kuvend. Por në këtë moment tha se nuk ka forcë në botë që ti imponojë vendim tjetër. Sipsa Berishës edhe Basha ka kërkuar fakte.

“Unë kam deklaruar se një fakt të paraqitet unë mar vendimet e mia por nga ana tjetër qëndroj i vendosur dhe ta dini mirë se ska forcë në botë që të më imponojë mua një qëndrim tjetër përveç këtij që kam shpallur. Sa i përket asaj që pyetet për rekorde kriminale cilido që akuzon pa pasur fakte ka probleme madhore me karakterin e tij. Isha në një vend tjetër ku kryetari i parlamentit ishte në listë të sezë si unë. Të gjithë në përballje me soros. Ata vazhduan me sukses punën e tyre në parlament fituan dhe zgjedhjet më vonë dhe administrata hoqi të gjitha vendimet të marra mbi baza shpifjesh dhe trillimesh. Ska njeri që ska keqardhje kur sheh të vijë një vendim nga një vend që admiron pa bazë fakt dhe argument. Basha ka kërkuar gjatë gjithë takimit fakte prova dhe argumente”, tha Berisha.


Lajmi kryesor:

Ultimatumi i Kim, Sali Berisha: S'ka forcë që më ndal, në Kuvend si deputet i PD! Partia të mos hajë bar, Basha t'i thotë ambasadores Kim që të kërkojë falje


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me propozimin për dozë të tretë vaksine për personat mbi 60 vjeç?×

Lajmi i fundit

John

Policia i shkoi në shtëpi, flet gruaja e Adriatik Llallës: Nuk e di se ku ndodhet