Ultimatumi i Kim, Sali Berisha: S'ka forcë që më ndal, në Kuvend si deputet i PD! Partia të mos hajë bar, Basha t'i thotë ambasadores Kim që të kërkojë falje

Kur kanë kaluar vetëm pak ditë nga ultimatumi i ambasadores Yuri Kim se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk e duan Sali Berishën, e shpallur ‘Non Grata’, në parlament në muajin shtator, Berisha vijon 'luftën' e tij me amerikanët. 

Ish-Kryeministri ka djalë sot një konferencë për mediat dhe përballjen e la të hapur si me Sekretarin Amerikan të Shtetit që e shpalli 'non grata', ashtu edhe me ambasadoren e SHBA-ve në Tiranë Yuri Kim që ia hapur që nuk amerikanët nuk e duan më në Kuvend.

Berisha e bëri të qartë qëndrimin se në shtator do të futet në Parlament si demokrat dhe se për këtë nuk ka asnjë forcë që e ndal. Ish-Kryeministri e pati edhe një 'mesazh' si presion ndaj pasardhësit të tij në krye të Qeverisë kur i tha se PD duhet t'i bëjë një kërkesë ambsadores Kim që ajo të kërkojë falje se i kujtoi demokratëve 'barin'.

I pyetur se çfarë vendimi prisni të marrë Basha pas thirrjes së Kim, Berisha tha se kreu i Partisë Demokratike, nuk mund të bllokojë hyrjen e tij në Parlament.  Berisha thotë se PD duhet ti kërkojë ambasadores së SHBA të kërkojë ndjesë publikisht për deklaratën të cilën ai e konsideron si më skandalozen e 30 viteve të fundit nga një përfaqësues i huaj në Shqipëri. 

A po ndërhyn Kim në punët e brendshme? Berisha iu përgjigj duke sulmuar anëtarët e Gjykatës së Lartë që sipas tij janë marrë peng kurse Reforma në Drejtësi ka dështuar.

Sali Berisha doli sot në një konferencë për shtyp për të njoftuar se se avokati i tij francez ka dorëzuar panin për shpifje kundër Sekretarit Amerikan të shtetit Antony Blinken. Berisha tha se në komunikimin që ka pasur dhe me avokatin francez, ky i fundit ka thënë se padia mund të ngrihet ndaj çdo zyrtari, sa kohë që shpifja përfshihet në veprat penale që nuk mbrohen nga imuniteti i zyrtarëve.

Një vendim politik dhe hakmarrje të kryeministrit Edi Rama dhe George Soros, e ka quajtur ish-kreu i qeverisë Sali Berisha vendimin e sekretarit amerikan Anthony Blinken për ta shpallur non grata në SHBA. Ai i bëri thirrje Blinken të dorëzojë provat kundër tij. Por Sali Berisha e shfrytëzojë konferëncën e tij për shtyp për ti sulmuar të gjithë, nga ambasadoren amerikane Yuri Kim, Gjykatën Kushtëtuese, Reformën për Drejtësi, dhe PD e Lulzim Bashën të cilëve u kujtoi të mos hanë bar. 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 14:14
Berisha i hap luftë të gjithëve, sulmon Kim dhe Gjykatën e Lartë: Ambasadorja po sillet si Guvernatore! Gjyqtarët Sadushi, Pupe dhe Panda janë marrë peng

Ish-kryeministri, Sali Berisha, i gjendur përballë një ultimatumi amerikan që e duan jashtë politikës ka zgjedhur sot të sulmojë ashpër ambasadoren Yuri Kim, anëtarët e Gjykatës së Lartë me në krye Sokol Sadushin, Ervin Pupen dhe Ilir Pandan dhe reformën në drejtësi. Berisha tha se  Sadushi deklaron 20 mijë euro trashëgimi nga gjyshja dhe ka probleme me një apartament që e ka shitur 550 mikë euro. Për Berishën, Gjykata e Lartë është bërë sipas modelit të Delina Ficos për trajtimin e dosjeve, dhe ai do të vijojë të denoncojë teksa Reformën në Drejtësi e konsideron përfundimisht të dështuar.

Sali Berisha tha se ambasadorja Yuri Kim po sillet si guvernatore, qoftë marrëveshjet që ndërmjetëson, që shkelin Kushtetutën dhe ligjet e vendit.

"Gjykatësit janë të marrë peng aty, a e dini, jeni dhe gazetarë, i keni parë ndonjëherë, ma gjeni pak Vettingun e Sokol Sadushit. Keni lexuar për të, për Ilir Pandën, apo Pupës. Nuk ekzistojnë, mund të pyesni, po është bërë Vettingu, po është bërë, por Vettingu i tyre mbahet sekret. Po të dalë Vettingu i Sadushit, shkoni lexoni Vettingun e bashkëshortes së Sadushit. Sadushi kisthe shitur një apartament 550 mijë euro, dhe nuk ishte bërë me bankë. Në një kohë kur thoshte e kam shitur, figuronte në emër të Sadushit, dhe si kolateral në bankë për kredi. Doni më nga çudia e Sadushit. Po të shihni këto të gjitha kanë dalë nga Vettingu u Edlirës. Sadushi deklaron 20 mijë euro trashëgimi nga gjyshja, të tjerëve i kanë larguar sepse kanë pasur dhuratë. E kam thënë, një vajzë, një gjykatëse, mbaroi shkollën, dhe paratë ia çonte të gjitha të atit dhe të ëmës dhe ata ia ruanin për martesë. Asaj ia quanin të pamundur. Kurse gjyshja u zgjua me 20 mijë euro, dhurat ë për Sadushin. Xhensila Pine është në KPK< komisionere. Parregullsitë e jashtëzakonshme për të cilat Sadushi e ka emrin tjetër kund. Ish-ministri Panda, nuk mund të bëhet publik Vettingu i tij. I vjen era bajgë. Po të bëhet publik. Ikën ai po u bë publik. Gjykatësi tjetër, Pupa, ku e ka Vettingun, ta nxjerrë pak. Çfarë ndodh, këta s’flasin, se po të kishin karakter, por janë peng. S’mund të pranonin që dosjet ti merrnin militantë socialistë. Dosjet janë gjë serioze për çdo njeri, kanë fate njerëzish brenda. Ka procedura ligjore për trajimin etyre, dhe na doli modeli Fico i trajtimit të dosjeve. Këto e të tjera Sali Berisha do i denoncojë. Kim preferon të këndojë suksesin. Kur Sali Berisha thotë se Reforma ka dështuar, dhe akti i fundit ishte marrëveshja Llagami Fico", ka thënë Berisha.

Ora 12:35
Ke frikë se mos të tradhëton Basha?! Berisha: Ja çfarë i kërkoi ai ambasadores Kim në takim

 

Për Sali Berishën, Lulzim Basha u soll mirë në takimin me Yuri Kim. Sipas tij kreu i PD i kërkoi prova.

"Kreu i PD-së i ka thënë znj. Kim që të paraqesin prova dhe fakte. Zonja është përgjigjur, i kemi për nuk mund të t'i publikojmë! Unë për këtë e përgëzoj dhe e falënderoj Bashën. Kjo është e vetmja kërkesa që unë kam", tha Berisha. 

"Nga biseda që zonja ka bërë me kreun e PD-së, irritimi i saj për një dalje në një tv të Kosovës ku unë shpreha gjithçka kam thënë para jush për multimiliardin Soros dhe kundër ndarjes së Kosovës. Nuk fyeva dhe nuk sulmova askënd. Ishte rasti për Mathew Palmer. Ai ka qenë një prej promotorëve të atij projekti, dhe unë kam qenë kundër. Dhe jo vetëm unë por edhe ligjvënës të SHBA-ve. Zëri im do të trefishohet në mbrojtje të të vërtetave siç e gjykoj unë, në mbrojtje të interesit kombëtar dhe të shqiptarëve. Kjo nuk do të ndryshojë nga asnjë lloj mase", ka vijuar ai. 

Ora 12:30
Përjashtimi nga Grupi Parlamentar i PD, Berisha mesazh demokratëve: Kërkoni fakte që nesër të mos hani bar

I pyetur nëse disa anëtarë të Grupit Parlamenar të PD kanë kërkuar përjashtimin e tij, ish-kryeministri Sali Berisha u ka përcjellë atyre një mesazh. Berisha tha se ata duhet të kërkojnë fakte që nesër të mos hanë barë.

“Skam asnjë informacion konkret, në këtë betejë unë kam njet të vërtetën dhe unë po përpiqem ta bëj pa kërkuar. Skërkoj unë ndryshimin e vendimit ai është i zoti i shpisë për këtë çështje dhe të përcaktojë kush do hyjë dhe kush jo në shtëpinë e tij, por nga ana tjetër çdo njeri ka natyrë qytetarë të kërkojë fakte dokumenta prova. Ata që se bëjnë këtë kanë probleme me veten e tyre. Ju keni parë një hordhi hajdutësh duke vrapuar në studio, eureca eureca duke menduar se shpëtuan nga denoncimet e Berishës. Kërkoni një fakt që nesër të mos hani bar që nesër të mos ua servirë kush barin”, tha Berisha.

Ora 12:28
Berisha presion demokratëve: Edhe pse nuk duhet të ndërhyjë në këtë betejë, të mos hajë bar

 

Sali Berisha e ka konfirmuar. Ai do të jetë si deputet i grupit Parlamentar të Partisë Demokratike në shtator në Kuvend.  

"Ne Parlament do të futem ashtu siç më kanë votuar qytetarët shqiptarë. Unë do të jem në aleancë me çdo demokrat dhe çdo shqiptar në betejën kundër këtij regjimi. Unë kërkoj nga PD të mos angazhohet në këtë betejë. Të kërkojë prova dhe të mos pranojë barin", tha ai.

Ora 12:28
Futja në Kuvend/ Berisha: Nëse del një fakt marr vendimet e mia, tani s’ka forcë t’më ndalë! Edhe Basha ka kërkuar fakte e prova

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se nëse del një fakt ndaj tij lidhur me akuzat që DASH parashtoir kur e shpalli ”non grata” tha se do të marrë vendimet e tij për tu futur ose jo në Kuvend. Por në këtë moment tha se nuk ka forcë në botë që ti imponojë vendim tjetër. Sipsa Berishës edhe Basha ka kërkuar fakte.

“Unë kam deklaruar se një fakt të paraqitet unë mar vendimet e mia por nga ana tjetër qëndroj i vendosur dhe ta dini mirë se ska forcë në botë që të më imponojë mua një qëndrim tjetër përveç këtij që kam shpallur. Sa i përket asaj që pyetet për rekorde kriminale cilido që akuzon pa pasur fakte ka probleme madhore me karakterin e tij. Isha në një vend tjetër ku kryetari i parlamentit ishte në listë të sezë si unë. Të gjithë në përballje me soros. Ata vazhduan me sukses punën e tyre në parlament fituan dhe zgjedhjet më vonë dhe administrata hoqi të gjitha vendimet të marra mbi baza shpifjesh dhe trillimesh. Ska njeri që ska keqardhje kur sheh të vijë një vendim nga një vend që admiron pa bazë fakt dhe argument. Basha ka kërkuar gjatë gjithë takimit fakte prova dhe argumente”, tha Berisha.

Ora 12:23
Sali Berisha: Yuri Kim është unike në botë, përmendi barin! Unë dua që shqiptarët të mos hanë bar

 

Për ish-Kryeministrin Sali Berisha nuk ka forcë që e ndal të futet në Kuvend në muajin shtator.

"Ambasadorja Kim është unike në botë. Pasi ka lavdëruar një masakër zgjedhore kërkon tani t'i diktojë këtij vendi se kush duhet dhe kush nuk duhet të futet në Parlament. Ajo qëndrimin e saj e lidhi me dogmën e barit ko rastësisht. Ajo është njeri i shkolluar mirë dhe e ka lexuar edhe Enver Hoxhën, edhe Lincoln, edhe Kim Yong Un etj. Diktati dhe bari janë binom i paparë. Shqiptarët e dinë mirë që në diktaturë kur njerëzit për dramën e tyre i kishin deleguar Hoxhës kanë ngrënë bar dhe kanë vdekur nga bari. Unë po bëj gjithçka që shqiptarët të mos hanë bar. Unë nuk po ofroj bari por transparencë. Unë nuk mbrohem nga imuniteti, sovraniteti apo Kushtetuta por unë nuk pranoj që në diktat t'i shkel ato. Dhe rruga e vetme për t'i mbrojtur ato është transparenca. Nuk ka forcë në botë, përveç Zotit që më pengon mua pa e ushtruar misionin tim të dhënë nga zgjedhësit shqiptarë. Mesa di unë kreu i PD kia kërkuar të njëjtën gjë, transparencë", tha Berisha.

 

Ora 12:16
Berisha: Me padinë ndaj Bliken kërkoj të mbroj dinjitetin e familjes time! Vendim politik, Kim kërkon të mos futem në Kuvend pa asnjë provë

Ish kryeministri Sali Berisha në një konferencë për median tha se me padinë ndaj sekretarit amerikan të shtetit Antony Blinken kërkon të mbrojë dinjitetin e tij, të familjes së tij dhe të shqiptarëve. Sakaq shton se vendimi është politik dhe se Blinken nuk ka prova ndaj si ka bërë publike sipas tij.

“Së pari sot pas 77 vitesh jetë kjo është hera e parë që unë i drejtohem një gjykate. Kurrë se kisha menduar se do detyrohesha të ngreja padi ndaj një sketretari të sHBa të një vendi  që e adhuroj kaq shumë. Së dyti me këtë padi mbroj dinjitetin e familjes dhe shqiptare. Kjo padi është beteje për dinjitetin njerëzor për mua dhe çdo njeri të një vendi të lirë të botës. Kërkoj të bëj transparencë të plotë para shqiptarëve që më kanë mbështetur dhe të miqve kudo, që të provoj se ky vendim është pa asnjë bazë dhe një vendim sinemateria. Karakterin politik të këtoij vendi e provon dhe fakti se pavarëisht kërkesës që kam paraqitur ndaj blikne të bëjë publike çdo fakt që ka, që të faktojë akuzat ndaj meje dhe familajre deri më sot sështë paraqitur asgjë e tillë sepse nuk ekzistojnë. Të gjita të sponsorizuara nga Soros. Raportet e Ramës që nuk janë publikuar kurrë në Shqipëri. Soros dhe Rama, është hakmarrje e tyre ndaj meje për mbrojtjen e interesit publik të shqiptarëve. Hakmarrje për kundërshtimin tim për kufijtë e Kosovës”.

Ambasadorja Yuri Kim, sipas nberishës kërkon që ai të mos futet në Kuvend ndërkohë që s'ka asnjë provë.

"Unë nuk kam ngritur padi kundër vendimit, është e drejtë e tij për të përcaktuar se kush do të hyjë dhe nuk do të hyjë në vendin e tij. Karakterin politik të këtij vendimi e tregon edhe deklarata publike e ambasadores së SHBA, Yuri Kim që kërkoi që unë të mos futem në Parlament pa pasur asnjë provë. Nuk ekziston asnjë dokument që të provojë korrupsionin me fondet publike.

K.T.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 06/08/2021 00:38

  Ah more Sali qe u linde,u poqe dhe do vdesesh komunist ne zemer.Akuzat nuk t'i bene as Rama,as Sorosi,por shqiptaret e thjeshte.Nuk eshte e veshtire t'i kurdisesh shqipot qe te hapen ,me tere ate mllef qe kane e tere ato qe ke bere,nuk eshte per t'u cuditur,por kush ka vesh dhe degjon,kush ka sy shikon.Kur amerikanet njihnin mire dosjen e gjendjes shendetesore te E.Hoxhes,pa llogaritur te tjerat,si kujton ti,se nuk kane fakte per ty dhe familjen ? Z.Berisha me mire mos i trazo ato ujra e terhiqu me diplomaci,se ke per t'u penduar keq,por do te jete shume vone atehere.

  Përgjigju
 • qytetari: 05/08/2021 22:45

  Garantori i fundit i bllokut te udheheqjes po jep shpirt.. Ujku ka veshur gezofin e deles e kerkon nga shqipetaret ta mbrojne… Dy here ta dha shancin usa me lobime si din ti ti besh.. Kete rralle ste bejme pune as leket..Po e mbyll me koken ul ne vend te shkruaje emrin ne histori…

  Përgjigju
 • Si ka mundesi?!!....: 05/08/2021 21:27

  Kjo ndyresira e pashembellt, qoftelargu saleh qeni eshte e pamundur qe edhe ne keto kushte vazhdon pallavrat dhe maskaralleqet e tij. Ku e merr ai qen bir qeni forcen dhe pse populli dhe i gjithe Kombi Shqiptar nuk ja tregon vendin ketij super maskarai e krimineli?!!... Si ka mundesi?!!....

  Përgjigju
 • Hundlesh: 05/08/2021 20:22

  Ish presidenti, kryeministri dhe figura e pare e pluralizmit qe solli partine e re si ajo demokratike ne pushtet , Prof Dr Berisha nuk do te largohet se degjoj ca broçkulla ne TV , ai është “hundlesh” , ka fituar super beteja , gabimi tij i vetëm është Luli vocërr, por Berisha mbetet nje kalibër i larte ne politike! Nuk largohet kampioni si Berisha me nje humbje te tille , seriozisht e keni ? Amerika ka rënë ne nje “hundlesh” sepse sot ka ardhur koha qe shume shqiptare qe keqtrajtohen nga agjencite e huaja me vendime rraciste, njeanshme , pabazuara, deficente , Z.Berisha po i tregon US qe ose hap dosjen se cfare ka aty (qe Shqiptarët e dine qe jane nje mijë te zeza, jo vetëm per Berishen por per cdo ish zurtar kalibri te larte apo super te larte ) pra ose te hapi US thesin ose te shkoje ky muhabet edhe 4-5 vite ! Disa fakte jane te njohura! A e ndihmoj Berisha Bashen sepse ju fillon mbiemri te dyve me germen “B” them qe doktori e ndihmoj Bashën! (Pra demokracia humbi nje pike ketu) A ka humbur Basha plot pesë herë dhe do humbë përsëri vetëm po i dha shoku SoRoS leje pensioni Rames dhe ushtrim profesioni Lal Fikut? Them qe Basha ka humbur dhe mbetet i privilegjuar! A ka fuqi zoti Berisha në PD? Sigurisht do ishte qudi te mos kishte , kur akoma perdoret ish kryministri Nano per nxitjen e hormoneve te socialisteve cdo fushate ! Fiks si Ronaldinho (futet në loje per motivim)! Kush është “hileja” elektorale e 2021? Basha kishte aleat me te zgjuar sesa vetja (Dulen me shokë , LSI etj) Por nese PD duhet te shikoje qimen e derrit ate e ka vetëm tek patronazhiizmi (vetëm kjo mund te jete “farsa” qe gjoja u manipuluan votat me presion) sepse ndryshe mbetet nje parti pa asnje perspektive me dokrra dhe me vajtimorë qe qajnë pse mesuesi i punesuar ne portal voton partine qe e punesoj (a e dini qe shqiptari ka seder ne keshtu rastesh sedrën e borxhit) pra nuk është argument politik por “sistemi patronazhist” absolutisht po sepse mund te luheshin 2-4 deputet ne Tiranë nga diferencat ! Por cfare e bashkon poltiken ? I bashkon vagoni i pushtetit pra rradha e qumeshtit sot Rama , neser Basha pastaj Metà pastaj Lali Fiku pastaj … cilkli triadës se 3 partive muskuloze! A flet Yuri Kim nga vetja e saj ? Absolutisht jo! A duhen prova dhe deshmi konkrete? Duhen dhe do të vijnë ! A e dine shqiptaret qe me Amerike me Gjerman dhe me zjarr mos luaj? E dine por nuk duan te pranojne! Me pak fjale Ky stan ka kete bulmet viti 1991 flitet Sai Berisha Viti 2000 akoma Sali Berisha , Metà , Rama në bashkia, viti 2021 akoma Berisha , Rama , Metà! Viti 2030 Rama Metà Berisha Basha Lali akoma pra 4 dekada me keto “palo politikane” qe na kane merzitur me brockulla!

  Përgjigju
 • veterani: 05/08/2021 19:05

  Rrofte shoku Enver Hoxha, me falni.... Rrofte shoku Sali Berisha.... Komunistet nuk dorezohen... Vdesin ne kembe.... Vdis mor plere dhe lere partine te lire...

  Përgjigju
 • soccer: 05/08/2021 14:38

  se kuptoj pse bie kaq poshte SHBA edhe sulmon vetem me llafe nderkohe ta denojne nje her per ato qe ka ber me pas te dalin ne deklarata edhe blacklista.Shume fuqi ka Shba edhe leh kot fare.Deri tani ja ka fut sala. ndeshja eshte SALA 2-0 SHBA.

  Përgjigju
 • Genc: 05/08/2021 11:34

  Te erdhi fundi do japesh llogari për vjedhjen e pronës familjes Gjuzi në sauk qe shkove dhe e inagurove hajdutet, o legen opis

  Përgjigju
 • Prisni prisni: 05/08/2021 11:28

  Kush do ta padisë...? Këlyshët e vet? Ai duhet ta kishte dosjen 30 vjeçare gati, dhe maksimumi të nesërmen e shpalljes non grata të ishte arrestuar. Por nga cili?

  Përgjigju
 • Vjosa: 05/08/2021 11:11

  Te erdhi fundi o plehre. Burgu i Recit eshte gati per ty dhe familjen tende o malok.

  Përgjigju
  • Janullatos: 05/08/2021 14:06

   @Vjosa, bravo edhe per perdorimin e termit 'arixhi' ne form denigruese. Me komente te tilla qe ngjajn me qasjen e disa profileve te cilat bejn egersisht propagand te maskuar antishqiptare ne forume, komuniteti rome do armiqesohet edhe me shume me kombin shqiptar. Si pasoj, eshte me e lehte qe romet te deklarohen si minoritar grek. Te dashur rome, shqiptaret jane rrace e keqe... Romet i mirepresim ne mesin e kombit helen (por veten nese deklarohen si grek!).

  • Besa: 05/08/2021 13:32

   Gomere me zile asnje nga ju sna percan fare

  • Kiu: 05/08/2021 12:21

   Ti hash dy pllomshin o patronazhiste

  • Vjosa: 05/08/2021 12:12

   Te dhjefsha Janullatosin dhe helenizmin bashke me te, rrace arixhinjsh.

  • Janullatos: 05/08/2021 11:20

   Bravo! Koment shembullor. Pseudonimi 'Vjosa' krijon pershtypjen sikur komenton ne emer te Toskeve, dhe me perdorimin e termit 'malok' shkakton percarje veri-jug. Keshtu e meriton rraca e poshter turko-shqiptare. Rroft helenizmi.

 • Une: 05/08/2021 11:10

  Gjykata qe ka zgjedh Saliu ne France eshte gjykate qe merret me gjera mediokore dhe minore si peshembull me shau njeri nga motra ne facebook apo komeshia pellet shume kur ben qejf... Ata qe gjykojne nuk jane as gjykates me profesion. Eshte mashtrim ala Sali per te fryre bar-hengersit e PD. Njerez dele qe ju merr prej hundesh nje i luajtur mendsh ne pleqeri.

  Përgjigju
  • Shpella: 05/08/2021 14:20

   Ke te drejte. Dhe shpellaret e pd dhe lsi e hane sapunin per djath.

 • State of Law: 05/08/2021 11:04

  Je ngjitur ne trupin e Shqiperise si shushunje dhe nuk shqiesh kollaj pa bere demet e fundit o agjent i Beogradit! Te shtate penxheret è ke vendi o antishqiptar vellai Karaxhiçit!!!!!!

  Përgjigju
 • Teveqel Kasap Rexhep Bule Leka [kepi ]: 05/08/2021 11:04

  O salhe ti ke mbi vete shum krime e shum vjedhje. Çfar e quan ti klubin Partizani ? Çfar e quani ti Gërdecin ? Çfar e quan ti shkatrim të uzinave të fabrikave ? Çfar e quan ti rugën e kombit ? Çfar i quan ti piramidat ? Çfar i quan ti Lazaratin që u mbush me drog ? A sjan fakte kto o mullai salhe. Prandaj prit se dardha e ka bishtin mbrapa. ZOTI vonon por kur nuk haron o salhe.

  Përgjigju
  • Elton: 05/08/2021 12:25

   Harrove 21 Janarin dhe 97

 • Altintop: 05/08/2021 10:46

  Mos e rruaj fare o Berish…ke 30 vite qe nuk e rruan.

  Përgjigju
 • Xnnxjx: 05/08/2021 10:40

  Ca eshte kjo ç'farë analabete?! Çfarë shkruhet vemje.

  Përgjigju
  • koli: 05/08/2021 22:41

   Po mere nje bris ti qe e do bashke me motren tende po dogji vrau shkateroj gjithe shqiperin futi vravllasjen ne kete vend qe shkateroen familje te tera qe skish pse ikte njeri nga shqiperia se i kishin te gjitha me uzina fabrika toka e cdo gje pse nuk i prishi rumania bullgaria o maskara

  • Shkodran: 05/08/2021 13:56

   A jeni ne terezi mor komentues te blere prej rilindjes,duhet me ble nje brisk te mprehte e me ja rru Sales pa lagur

 • Sondazhi i ditës:

  Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!