Fytyrat e shpresës në Itali, gjyshja 102-vjeçare dhe vogëlushi 6-muajsh mundin koronavirusin

Leonardo dhe Grondona

Një djalë i vogël 6-muajsh dhe një gjyshe 102-vjeçare janë shëruar nga koronavirusi, duke u kthyer  në fytyrat e shpresës në Itali të kthyer në epiqendrën e koronavirusit në Evropë.

Leonardo është një djalë vetëm gjashtë muajsh i cili së fundmi është kthyer në shtëpinë e tij në komunën e Corbetta-s, pasi fitoi betejen me 50 ditore me Covid-19.

Ndërsa, Grondona, është një gjyshe 102-vjeçare nga Xhenova, e cila arriti që të mposhte koronavirusin edhe pse ndodhet në grup-moshën më të rrezikuar.

Leonardo është quajtur nga Marco “si fytyra e mrekullueshme e shpresës” ndërsa e falenderoi vogëlushin që u bë shkak për pak gëzim në rajon.

Nga ana tjetër 102-vjeçares mjekët i janë referuar si “gruaja e pavdekshme” e cila i vuri vetes qëllim që të shërohet për njerëzit që do më shumë.

Kujtojmë që të martën brenda 24 orëve është rritur numri I bviktimave dhe të infektuarve në Itali dhe është ulur numri l të shëruarve.


Lajmi kryesor:

Rritet numri i viktimave dhe të infektuarve, ulen të shëruarit në 24 orët e fundit në Itali/ Trump i jep 100 mln $ Romës


E.D./G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se sot do të arrihet një marrëveshje mes palëve politike për reformën zgjedhore?×

Lajmi i fundit

John

Bie qeveria tranzitore, po identifikimi biometrik në gjithë vendin! Hajdari detaje nga takimi 9 orësh me ambasadorët