Gallatë në Kategorinë e Dytë, Shkumbini largon trajnerin pas 26 ditësh! Drejtimin e merr turkja Ilknur Aktash

Gallatë në Kategorinë e Dytë, Shkumbini largon trajnerin pas 26 ditësh! Drejtimin e merr turkja Ilknur Aktash

Vladimir Gjoni dhe Ilknur Aktash

Shkumbini bën lëvizjen e katërt në pankinë për këtë sezon. Klubi i Kategorisë së Dytë ka larguar nga detyra trajnerin Vladimir Gjoni pas vetëm 26 ditësh nga emërimi dhe për momentin frenat e stërvitjes së skuadrës do i marrë ndihmëstrajnerja Ilknur Aktash.

"Drejtuesit e Shkumbinit njoftojnë se kanë ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Vladimir Gjoni duke e falenderuar për kohën e tij në dispozicion të ekipit si dhe i urojnë suksese në punën e tij të mëtejshme. Deri në emërimin e trajnerit të ri drejtimi pankinës do t'i besohet trajneres turke Ilknur Aktash", njoftojnë peqinasit.

Aktash është trajnerja e parë femër që punon në Shqipëri dhe muaj më parë u afrua në Peqin për të qenë pjesë e Akademisë së klubit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • edmond ( Koder Rreshen): 03/02/2024 16:54

    PO ku e gjet me piku fati prej Qielli,e me ra ne Shkumbin !!!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Alban Daci: Dorëzimi politik përballë një vendimi juridik

Alban Daci: Dorëzimi politik përballë një vendimi juridik