Gara për hetuesit e BKH/ Shtyhet për disa kandidatë testi me makinën e të vërtetës, rezultuan me COVID! Skualifikohen 2

Foto ilustruese

TIRANË- Gara për hetuesit në Byronë Kombëtare të Hetimit (BKH) vazhdon ende në fazën e testit të poligrafit. Përpara testit me makinën e së vërtetës, 39 kandidatët e kualifikuar për fazën e fundit i janë nënshtruar testit të COVID.

Disa prej tyre kanë rezultuar pozitiv dhe kjo është bërë shkak për shtyrjen e kësaj procedure  deri në dy javë. Kjo fazë pritet të përfundoj brenda dhjetorit dhe në janar të shpallen fituesit.

Burime për Report TV bëjnë me dije se deri tani janë skualifikuar 2 kandidatë të cilët makina e të vërtetës i ka nxjerrë të papërshtatshëm.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    LSI prezanton programin elektoral të njëjtë me atë të vitit 2009 kur erdhi në pushtet. Ju krijon besim realizimi i tij?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rënie gurësh prej motit të keq, rruga Peshkopi-Tiranë e kalueshme dhe pa probleme