SHBA: Irani ta lirojë menjëherë anijen e 'rrëmbyer' bashkë me ekuipazhin

SHBA: Irani ta lirojë menjëherë anijen e 'rrëmbyer' bashkë me ekuipazhin

1713035695_anije.JPG

"Ne dënojmë fuqishëm bllokimin e anijes nga Irani në ujërat ndërkombëtare dhe bëjmë thirrje për lirimin e menjëhershëm bashkë me ekuipazhin." Kështu ka shkruar Zëdhënësja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare Amerikane, Adrienne Watson, në një postim në X, duke shtuar se “ekuipazhi përbëhet nga qytetarë indianë, filipinas, pakistanezë, rusë dhe estonezë”.

Izraeli, në anën tjetër, ka thënë se Irani do t’i paguajë pasojat e përshkallëzimit të tensioneve në Lindje të Mesme.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Irani sulmon Izraelin me 200 dronë, shumica goditen në ajër! Franca dhe SHBA afrojnë avionët luftarakë


  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Të prapambeturit e Ballkanit, serbët djegin flamurin shqiptar në Gjermani (VIDEO)

Euro 2024/ Të prapambeturit e Ballkanit, serbët djegin flamurin shqiptar në Gjermani (VIDEO)