Gatime nga zonja Albana, Harapash me miell misri dhe dhallë

Harapash me miell misri dhe dhallë
Përbërësit:

1 lgj gjalpë
2 lgj miell misri
250 ml dhallë
Djathë të grirë kaçkavall
Kripë
Përgatitja:

Në fillim hedhim në tigan 1 lugë të madhe me gjalpë dhe 2 lugë miell misri. E skuqim mirë miellin e misrit për 5 minuta. Më pas shtojmë dhallën dhe e përziejmë në temperaturë mesatare. Shtojmë pak kripë dhe djathë të fortë të grirë në rende dhe e servirim menjëherë të ngrohtë. 


 

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Berisha u shpall ‘non grata’, Yuri Kim tregon se kush i mblodhi provat