Gatime nga zonja Albana, Petulla të shpejta me kos

Petulla të shpejta me kos

Përbërësit:

3 Vezë

1 pako pluhur për pjekje

1 lugë të vogël sodë buke

1 lugë të mesme kripë

400 ml kos

800 gr miell

Përgatitja:

Në një tas hedhim vezët të cilat I rrahim më parë, më pas hedhim miellin dhe kosin I përziejmë të gjitha sëbashku dhe shtojmë kripën dhe pluhurin pjekës. I përziejmë sërish, e lëmë vetëm pak minuta brumin dhe më pas në një tigan me pak vaj, e ndajmë brumin në pjesë të vogla dhe e skuqim.

 

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Modric dhe Benzema i japin Realit trofenë e parë sezonal