Genc Ruli dorëhiqet  nga n/kryetari
i Kom. të Veprimtarisë Prodhuese

Genc Ruli dorëhiqet  nga n/kryetari<br />i Kom. të Veprimtarisë Prodhuese
TIRANE - Deputeti i Partisë Demokratike, Genc Ruli dha dorëheqjen nga posti i nënkryetarit të Komisionit parlamentar të Veprimtarisë Prodhuese.

Ruli, tashmë anëtar i thjeshtë i këtij komisioni, i ka dërguar kryetarit të partisë Demokratike Lulzim Basha dhe grupit parlamentar, kërkesën e tij për tu dorëhequr nga kjo detyrë.

Sipas burimeve nga selia e Partisë Demokratike, vendimi i Rulit është politik dhe ka të bëjë me “mospërfilljen” ndaj tij nga ana e kryedemokratit në periudhën para fillimit të Kuvendit të PD-së për zgjedhjet brenda partisë.

Genc Ruli ishte ministër i Ekonomisë dhe Bujqësisë në dy mandatet e qeverisë Berisha.

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Plagosi bashkëshorten dhe më pas veten, arrestohet në spital 42-vjeçari

Plagosi bashkëshorten dhe më pas veten, arrestohet në spital 42-vjeçari