Ky është arkivoli i Gëzim Krujës?

Humoristin e njohur shkodran e përcollën dje mes panikut të virusit dhe fyerjes kulturore. Kortezhi i përmortshëm nuk kishte muzikë funebre ndërsa xhenazeja e të ndjerit nuk kishte përsipër as lule, as kurora por një flamur jeshil me gërma arabe.

Artistin që bëri të qeshte me humorin e tij qytetin dhe miletin, u përcoll dje i infektuar jo nga Coronavirusi por i mbështjellë me hipokrizinë e dëmshme religjioze.

Gëzim Kruja që spërkaste me notat e humorit të tij fenë, atdhenë, folenë, mëmëdhenë dje u përcoll si luftëtarët paatdhe të Isisit Islamik.

Shkodra dhe një nga artistët e saj dje u fye deri në tjetërsim ndaj bëni mirë ta zhvarrosni Gëzimin e hidhëruar dhe zhvishjani atë flamur përçarës.

Nëse nuk ka flamur kuqezi Voltana Ademi në Shkodër, njoftoni Ilir Metën në Tiranë tua dërgojë ndonjë se i mbetën stok flamujtë kombëtarë nga protesta e anulluar e 15 marsit!

Momenti i përcjelljes së trupit të Gëzim Krujës

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • abullahi: 09/04/2020 18:14

  me amur shqiptar o Mane mbulohen shqiptaret jo muslimanet e shkodres qe sdihet nga jane...

  Përgjigju
 • Indrit: 09/04/2020 12:08

  O injorant dashakeqes ai nuk eshte flamure as i isis ai i arabise eshte nje pëlhure i shkruar sipet ne nje ajet kuranor.Cdo kush ka lirine te zgjedhë se si do varrozet edhe te krishteret vendosin kryq siper varrit po sdo te thote se jan me simbolet e vatikanit.

  Përgjigju
 • Kuq e zi: 08/04/2020 12:18

  Atij i qofte dheu i leht, dakort cdo njeri është i lire te besoj te kush zot te doj po kështu si e kemi nisur ne një të ardhme jo shumë te largët do fillojm luftën me njeri tjetrin për shkak te besimeve fetare edhe pastaj do jete shume vonë për kombin shqiptar prandaj kush e ndjen veten shqiptar te hap sytë sa nuk është vonë para se te zhdukemi fare si komb e pastaj po qe do varrosemi me flamurin e Serbisë, Greqis, Turqisë e me radhë...

  Përgjigju
  • Bardh si drita: 08/04/2020 21:13

   Luftë ke edhe me kombe e luftë ke edhe brenda nje kombi si në 97-ën për shembull. Luftë do ketë gjithmonë përsa kohë injoranca bëhet e fuqishme kështuqë besimi më i mirë është Paqja/islami e kushtetuta më e mirë është ajo që fillon me fjalën “Lexo” dhe më i miri njeri është ai që ka thënë “kërkoje dijen nga djepi deri në varr” - Muhammed biri Abdullahut.

 • Ilia: 07/04/2020 22:57

  Jo esht heret pasi armiku ska ik duhen masa perte miren ton ete gjith shqiptarve duhet te kuptojm se kemi tebejm menje armik te mallkuar qe sedijm nga hyri andaj durim te gjith sebashku ju pershendes pershendetje Edirama bravo

  Përgjigju
 • Shkodra: 07/04/2020 22:27

  Ai flamur sesht as arab thjesht ka fjalet arabe te shkruajtura mbi te qe e njejta gje do ndodhte dhe po ti perkiste fes katolike do kishte kryqin mbi arkivol kshuqe mos flisni idiotsira sepse zoteria ka qen i nderuar ky artist i madh , pastaj ate flamur vendos familja tja vej mbi arkivol apo jo kshuqe perderisa familja e tij perkiste fes muslimane eshte thjesht rrespekt per te ndjerin kshuqe ju lutem , ketij Bledi mane mos te dhapte shum me goj sepse po te ishte feja tjt sdo e hapte gojen aspak

  Përgjigju
 • Adrian: 07/04/2020 21:14

  Nuk eshte flamuri arab, por flamur qe i perket fes islame. Ne arkivolet e te krishtereve vendoset kryqi e ndersa tek besimtaret mysliman vendoset ky flamur i shkruajtur arabisht me fjale nga Kurani. Ku qendron problemi ? Ai eshte shqiptar por dhe i fes myslimane, ka dashur (ai apo famijla) ta varrosin me rite fetare.Mbi te gjitha ai eshte njeri dhe ka ritet e tija fetare dhe familjare. Po te kishte qene kryqi mbi arkivol do te kishte thene gje ky Mane ??? Besoj se jo!!

  Përgjigju
  • alo alo: 07/04/2020 21:53

   Po je shqiptar more njeri, ke folur e shkruajtur shqip gjithë jetën, ke gjuhën tënde pse duhet të shkosh në jetën tjetër me shkronja arabe ? Nuk përkthehen shqip ato fjalë ? Kryqi është simbol, nuk është gjuhë. Shqiptarët i përcjellin me buqeta lulesh e jo me shkronja arabe, greke, italiane, kineze a çfarëdo qofshin shkronjat e feve. Bibla është shqip, Kurani është shqip, atëherë pse duhet të varroset me kuret e shkruajtura arabisht ?? Nëse Islami nuk pranon gjuhën shqipe por vetëm gjuhën arabe atëherë llogjika të çon se Allahu kuptoka vetëm arabisht...

 • Shkodrani: 07/04/2020 17:06

  Me pas ken e mara e zotit arkivoli i tijna u donte me u mbulu me flamurin kombetare me shkaben e zeze,per kete artist te madh te njohun ne tane boten ku jetojne shqipet,megjithata familjarve te vet zoti u dhashte kivet.

  Përgjigju
 • mirdita e kuqe: 07/04/2020 15:19

  Turp turp turp e mbulojn me flamur Arab

  Përgjigju
  • Ska rendesi: 10/04/2020 08:24

   O mirditor/e, po kur juve vendosni kryqin mbi arkivole a eshte ajo turp ? Informohu, pastaj komento,,,, ne rat se je mirditor I ndershem te sugjeroj te mos bjesh preh e ……………. Ne rast se je ………. te sugjeroj te mos te na …………….

 • Artan: 07/04/2020 15:11

  Duan t'i bejne edhe shqiptaret e Shqiperise si ata te Maqedonise, qe me shume i falen flamurit jeshil se atij kuqezi.

  Përgjigju
 • Ha ha: 07/04/2020 14:36

  U modh je Bledi... Voltana nuk ka as brek me jo flamur kurse Meta ka flamur kuq e zi por Monika nuk di ku i ka lene breket.... i pa harruat Gezim Kruja

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Kaos në Rrugën e Arbrit, 200 makina disa orë të bllokuara! Kompania nuk lejoi lëvizjen e mjeteve: Hapet zyrtarisht më 29 nëntor