• Ditë e zezë për Përmetin, Milva Ekonomi na mbylli librarinë, Ulsi Manja na mbylli gjykatën

  Unë kam disa muaj që loboj modestisht për mosmbylljen e gjykatës në vendlindjen time ndërkohë deputetët e zonës sonë elektorale Bledi Çuçi dhe...

 • Opinion

  Tahiri dhe Llalla, BURRI DHE "LEGENI"

  Të dy ish zyrtarë të lartë. Të dy juristë në profesion. Të dy gati moshatarë e familjarë. Të dy njësoj para...

 • Opinion

  Bledi Mane: Lebetitëse! Po nesër cilin do groposim?

  Ja pra të gjitha këto janë gropa të hapura ku ne i varrosim të gjallë fëmijët tanë. Ndaj fshi lotët, mbyll gojën, hap mendjen dhe vepro për...

 • Opinion

  Bledi Mane: Një pjatë me gjellë për Evi Kokalarin

  Të hënën i zuri derën ambadadores Kim, dje shkoi hëngri drekë te Ilir Meta. Mëngjeset ia jep Sali Berisha ndërsa darkat i ha ku të mundet, sa në...

 • Opinion

  E dogjët Shqipërinë, tani përvëloni dhe veten tuaj

  E dini ju sa vjeç jam unë? Mos më shikoni kështu tê djegur e të përcëlluar, por jam i ri në moshë. Kam lindur këtu mes pyjeve të malësise së...

 • Opinion

  Është urgjente! Argita Berisha përmblidhni babain

  Është një azil pleqsh në "Ali Dem", në lagjen e njohur lindore të Tiranës. Mes kujtimeve dhe harmonisë moshore jetojnë plaka e pleq ca nga halli e...

 • Opinion

  Lista e zezë/ Elvis Naçit i ndalohet hyrja në Amerikë?

  Vapë e nxehtë ishte edhe atëherë, fiks 5 vjet më parë një seri publikimesh të mia pataksën miletin. Vajza e ish kryeprokurorit shqiptar bënte një...

 • Opinion

  Si dita me natën, të dua Dua, të neveris Elvis!

  Elvis Naçi, një mësues historie në profesion i konvertuar në bamirës fetar nuk këndon por aktron mjerisht amatorisht. Qan kur mileti qesh dhe qesh...

 • Opinion

  Bledi Mane: Ishin nisur drejt plazhit, përfunduan në parajsë! Një engjëll pret te porta dy motrat e vogla

  Një prej nesh, një kriminel, një gangster shpejtësie dhe pakujdesie përplasi me makinën e tij një makinë të pafajshmish. Familja Gushi sot u shua...