Giorgia Meloni mesazh Zelenskyt: Ukrainasit mund të mbështeten te Italia

Giorgia Meloni mesazh Zelenskyt: Ukrainasit mund të mbështeten te Italia

Giorgia Meloni, Kryetarja e partisë "Vëllezërit e Italisë" që fitoi zgjedhjet parlamentare në Itali, ka siguruar presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky se Italia do të vazhdojë të mbështesë Ukrainën në luftën e saj kundër agresionit rus.

"I dashur Volodymyr Zelensky, ju e dini se mund të mbështeteni në mbështetjen tonë besnike për kauzën e lirisë së popullit ukrainas. Qëndroni të fortë dhe mbani besimin tuaj të palëkundur!", ka shkruar Meloni në Twitter.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Dëmtimet në tubacionet e Nord Stream 1 dhe 2, çmimet e gazit arrijnë nivele të larta! Von der Leyen: Paketë e re 7.5 mld sanksionesh kundër Rusisë


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)