Gjejnë portofolin e mbushur me para në Sarandë, dy motrat ia kthejnë pushuesit

Një rast qytetarie është shënuar ditën e djeshme në qytetin bregdetar të Sarandës. Dy motrat Mimoza dhe Margarita Xharo kanë gjetur portofolin e një pushuesi pranë portit të Sarandës.

Gazetari i Report Tv Limos Didani raporton se në portofol gjendej një shumë e konsiderueshme të hollash. Dy motrat e kanë dorëzuar menjëherë në Komisariatin e Policisë Kufitare. Kanë qenë punonjësit e këtij komisariati të cilët kanë kontaktuar me personin që kishte humbur portofolin, ku përveç parave gjendeshin edhe të gjitha dokumentet e tyre.

Pronari i portofolit është në kërkim të dy zonjave për të shprehur falënderimin dhe mirënjohjen e tij pasi humbja e dokumenteve do t'i shkaktonte një stres dhe humbje të madhe kohe deri në përtëritjen e tyre.

 • Sondazhi i ditës:

  A është përdorur për përfitime politike pandemia e koronavirusit?

Komento

Komente

 • Fredi: 15/08/2019 17:51

  Qytetarie jo fshatarërie, ka ndryshim.. Bravo , këta shembu si një rreze dritej na mungojnë kaq shumë! Kaq shumë etje për të tilla vepra! Na mbyti e keqja cep më cep!

  Përgjigju
  • Vlora2: 16/08/2019 17:28

   Me then te drejten, edhe jotem na mungon shume.×

Lajmi i fundit

John

Rama pro listave të hapura/ Opozita e Bashkuar: Prish marrëveshjen e 5 qershorit, rrezikon stabilitetin e vendit dhe acaron klimën politike