Gjekmarkaj ironizon zgjedhjet për Kryesinë e PD: Ngushëllime atyre që s’ia dolën, të bëjnë gajret se Doktori i ka në zemër

Gjekmarkaj ironizon zgjedhjet për Kryesinë e PD: Ngushëllime atyre që s’ia dolën, të bëjnë gajret se Doktori i ka në zemër

Deputeti i PD-së, Agron Gjekmarkaj

TIRANË- Agron Gjekmarkaj ka ironizuar zgjedhjet e zhvilluara nga Komisioni i Rithemelimit për Kryesinë e re të  Partisë Demokratike. Për Gjekmarkaj, ato nuk ishin zgjedhje ku është respektuar vota, pavarësisht trumbetimit me të madhe të Sali Berishës.

“Ngushëllime për të gjithë ata që besuan tek “vota e lirë” nën udhëheqjen e Doktorit dhe nuk ja dolën të zgjidhen në kryesinë e Foltores! Të bëjnë gajret se Doktori i ka në zemër edhe pse nuk i futi aty.”Vota e lirë” do përsoset edhe më e uruara. Ajo do të “rithemelohet”!”, shkruan Gjekmarkaj në një postim në Facebook. 

Dje Komisioni i Rithemelimit mbajti zgjedhjet për Kryesinë e re ku u përzgjodhën 20 emra. Mes tyre binte në sy rikthimi i Jozefina Topallit, teksa Belind Këlliçi ishte më i votuara. Ndërkohë, në listë ishte dhe Ina Zhupa, e dyta më e votuara, e cila duket se i është bashkuar 'Rithemelimit' zyrtarisht.

Postimi i Agron Gjekmarkajt

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Kufizimet e energjisë/ Ministria e Ekonomisë në Kosovë-qytetarëve: Gjeni mënyra të tjera alternative për t’u ngrohur në dimër

Kufizimet e energjisë/ Ministria e Ekonomisë në Kosovë-qytetarëve: Gjeni mënyra të tjera alternative për t’u ngrohur në dimër