Gjellë vere me domate dhe perime nga zonja Albana

Gjellë vere me domate dhe perime

Përbërësit:

 • 1 qepë mesatare
 • 5 thelpinj hudhra
 • 5 domate
 • 300 gr bamje
 • 3 speca
 • 3 lgj vaj ulliri
 • Piper i zi, piper i kuq
 • Kripë, rigon

Përgatitja:

Skuqim qepën e prerë imët me hudhrat, më pas shtojmë bamjet e prera në rondele. Hedhim pak piper të kuq pluhur dhe kripën. Shtojmë domatet dhe i lëmë të gatuhen së bashku me bamjet. Kaurdisim specat dhe i shtojmë në fund të gatimit. Rregullojmë shijen me pak piper të zi dhe rigon.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Yjet e muzikës botërore, vajzat e grupit ‘ABBA’ shijojnë pushimet në Sarandë

Yjet e muzikës botërore, vajzat e grupit ‘ABBA’ shijojnë pushimet në Sarandë