Gjenden 57 kilogramë marijuanë buzë liqenit të Shkodrës nga policia malazeze

Gjenden 57 kilogramë marijuanë buzë liqenit të Shkodrës nga policia malazeze

Mbrëmjen e djeshme, policia e Podgoricës gjeti 57 kilogramë marijuanë në pjesën bregdetare të liqenit të Shkodrës, në breg të kanalit të lumit Moraça.

Sipas njoftimit të policisë malazeze, janë gjetur dy qese të mëdha dhe një më e vogël me 54 pako PVC që dyshohet se kanë pasur marijuanë.

Për ngjarjen është njoftuar prokurori pranë Prokurorisë së Lartë të Shtetit në Podgoricë dhe në vendngjarje ka nisur hetimi.

Punonjësit e policisë së Podgoricës janë duk ndërmarrë masa dhe veprim intensive për identifikimin dhe gjetjen  personave që mund të kanë lidhje me sasinë e kapur”, thuhet në njoftimin e policisë.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

 Mero Baze: Rikthimi i dytë i Francës në botën shqiptare 

Mero Baze: Rikthimi i dytë i Francës në botën shqiptare