I kapen 12 mijë euro dhe 1 milionë e 800 mijë lekë në Morinë, nën hetim një italian, nuk i deklaroi paratë, i kishte fshehur në 'BMW'

I kapen 12 mijë euro dhe 1 milionë e 800 mijë lekë në Morinë, nën hetim një italian, nuk i deklaroi paratë, i kishte fshehur në 'BMW'

Paratë e sekuestruara

Gjatë kontrollit në një makinë tip “BMW”, Policia Kufitare e Morinës gjeti dhe sekuestroi një sasi parash prej 12.400 eurosh dhe 1.850.600 lekësh të pa deklaruara.

Makina në të cilën u gjetën paratë drejtohej nga një 46-vjeçar italian me iniciale S.P.

46-vjeçari, banues në Tiranë u vu nën hetim për veprën penale "Mosdeklarimi i të hollave dhe i sendeve me vlerë në kufi".

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme.

S.C/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

 Ministri i jashtëm izraelit poston foto të Koloseumit me raketa iraniane: Ata mund t'ju afrohen

 Ministri i jashtëm izraelit poston foto të Koloseumit me raketa iraniane: Ata mund t'ju afrohen