Gjendet një tjetër adoleshente e humbur, 15-vjeçarja u kap nga policia në Kamëz, familja: Nuk e dimë kush e fshehu këto ditë

15-vjeçarja kishte humbur gjurmët nga Tirana më 12 janar të këtij viti, ndërsa u gjet nga blutë e kryeqytetit në zonën e Kamzës mëngjesin e kësaj të enjte. Lajmin e konfirmoi njerka e saj e cila tha për ’Pa Gjurmë’ se në momentin e gjetjes, adoleshentja kishte qenë në gjendje të rënduar psikologjike dhe se ndodhej ende në komisariat e shoqëruar edhe nga familjarët e saj.

’Konfirmoj se vajza është gjetur. Në orët e para të mëngjesit na njoftoi policia se është gjetur në zonën e Kamzës. Ju falenderoj shumë, që e bëtë publike rastin e vajzës, pasi kjo gjë nihmoi shumë që ajo të bëhej më në fund e gjallë. Kishte që më datë 12 janar e larguar dhe nuk dinim asgjë se çfarë kishte ndodhur me të. Ajo ndodhet ende në polici dhe ne nuk dijmë asgjë më shumë, kush e ka fshehur këto ditë. Kur u gjet shfaqte një gjendje të rënduar psikologjike’.

Kjo ishte adoleshentja e katërt e larguar nga shtëpia janarin e këtij viti, në një hark kohor prej dy javësh, pas largimit të dy vajzave nga Prrenjasi më datë 6 janar. 14 dhe 17-vjeçaret, fal publikimit të fotove dhe thirrjes për ndihmë në emisionin ’Pa Gjurmë’ u gjetën në qytetin e Pogradecit. Sikundër përfundoi me sukses dhe misioni i gjetjes së 16-vjeçares nga Vlora. Ajo kishte humbur më 14 janar, por u gjet tri orë pas publikimit në program pasditen e 18 janarit, në një apartament në zonën e Ujit të Ftohtë po në Vlorë.

 

/AV/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Pupu pu cna gjeti: 20/01/2022 20:35

    Ore cfare behet c eshte ky brez qe po rritet.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A bënë zgjedhjen e duhur demokratët duke rikthyer në krye Sali Berishën?×

Lajmi i fundit

John

Ministrja e Jashtme: Ekziston vullneti i mirë për zgjidhjen e ligjit luftës dhe çështjen e pronave me çamët