Gjergj Luca nxjerr në treg peshkun ton të përpunuar në Shqipëri (Video)

Sipërmarrësi më i madh i peshkut në Shqipëri, Gjergj Luca ka nxjerrë në treg peshkun ton.

"Për të gjithë skeptikët, që kur unë  flas për punën e peshkun më bëjnë komente pa lidhje. Ky është Yellowfin, shikoje çfarë ngjyre ka. Ky Yellowfin pasi kalon në një makineri me gjilpëra i injektohet ngjyrë brenda dhe prej këtej del ky prodhimi që shikoni ju. Del ky prodhimi që shikoni ju këtu.

Është prodhimi i ngjyrosur me një ton që vjen nga Afrika. Ky hyn pa asnjë lloj vlere në tregun tonë. Ndërsa ky këtu që ka pushtuar të gjithë markatat e mira të Evropës, Amerikës dhe Kanadasë, po e afrojmë edhe në një mënyrë tjetër për të gjitha restorantet e Shqipërisë. Këto do ua vëmë në dispozicion restoranteve për sushi për tartar, për krudo, bërxolla...", thotë Luca mes të tjerash. 

Luca nisi për herë të parë përpunimin e peshkut ton në Shqipëri, aq i kërkuar në tregjet botërore dhe tashmë e ka nxjerrë në shitje.

Ai i përket një cilësie të lartë dhe është përpunuar me teknologji moderne të avancuar.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Dave: 18/05/2024 17:55

    Bravo na sill dhe ne Lezhe ju lutem

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria