Gjergj Luca: Që kur isha fëmijë, na thoshin ju jeni e ardhmja! Sot unë jam 59 vjeç, ata janë të njëjtët dhe kanë të njëjtin avaz

Gjergj Luca: Që kur isha fëmijë, na thoshin ju jeni e ardhmja! Sot unë jam 59 vjeç, ata janë të njëjtët dhe kanë të njëjtin avaz

Gjergj Luca me fëmijë

Biznesmeni Gjergj Luca ka ndarë ndarë një video në rrjetin e tij social me disa fëmijë. Në këtë video, luca thotë se ka bërë një bashkëbisedim me fëmijët e shkollës Velçan, ku ndër të tjera kanë prekur edhe liderët e politikës.

Luca thotë se fëmijët e pyetën se ca janë këta politikanë që janë nga 100 vjeç që u thonë se rinia është e ardhmja. Krahas videos së postuar, biznesmeni Luca shkruan se që kur ishte fëmijë ka dëgjuar deklratat e politikanëve që thonin se rinia janë e ardhmja, ndërsa thekson se ai është 59 vjeç dhe ende në politikë janë të njëjtat figura.

“Nuk kanë faj sepse kur unë isha i ri, ata më thoshin "ti je e ardhmja". Këtë vit unë bëhem 59 vjeç dhe përsëri ata të njëjtët, u thonë fëmijëve "ju jeni e ardhmja"... Rini merr fatet në dorë dhe mos ua lër të ardhmen "pleqve të politikës"!

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Alb: 09/06/2023 21:02

  Sa te bahen 18 dhe as nje se ke ne shqipni. Shqiptare po baj femi per boten.

  Përgjigju
  • Veli Stafa: 10/06/2023 16:19

   Shume e vertete por brezi yne kishte hapsira si psh oborre shkollash,fusha futbolli Klube sportive etj ndersa femijet sot bejne jete sedentare,faji edhe i prinderve gjithnje me teper femije obeze,nga ushqimet pa.kontroll,e me hormone.Babezija e varfanjakeve me.pushtet grabiti gjithcka nuk kurseu as oborret e shkollave,nuk.mendoi per femijet po te vetet.i dergoi jashte duke i dhene diploma por edhe duke i hibridizuar qenie pa shpirt,pa identitete pa kultura familiare.dhe atdhedashuri.Trup.i shendoshe ne.mendje te shendoshe-Mens sana in corpore sano! Une zhvilloja shume aktivitet vrapimi tek Fysha e Aviacionit qe sot nuk ekziston babezija e betonizoi aty shume.mire mund te ISHTE nje komplex sportive i bashkise ku.me.pak lek rinia ushtrohesh fizikisht duke kaluar kohen ne.menyre te.kulturuar ne nje media me.WC cezma stole pisha etj

  • Celi: 10/06/2023 13:20

   Nje trafikant i pa ftyre eshte kthyr ne engjell

 • Sondazhi i ditës:

  Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Ndizet debati: Çfarë përfitojnë vërtet migrantët në Gjermani

Ndizet debati: Çfarë përfitojnë vërtet migrantët në Gjermani