Dyshohet për sulm terrorist në Gjermani, përplasjet me armë lënë të vdekur dy persona

Mediat Gjermane bëjnë të ditur se dy qytetarë kanë humbur jetën në një përplasje me armë në qytetin e Espelkamp.

Media atje bëjnë të ditur se sulmi vazhdon ende dhe po policia po i kundërpërgjigjet sulmuesit.

Shkaqet e sulmit janë ende të paditura, por dyshohet se ka tw bwjw me njw sulm terrorist. 

Lajm në përditësim

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Veliaj publikon pamjet e lagjes së re te '5 Maji': 3500 apartamente, s’ka kohë për pushim