Gjermani/ Policia zbulon serat me 800 bimë kanabis, arrestohen 5 shqiptarë

Gjermani/ Policia zbulon serat me 800 bimë kanabis, arrestohen 5 shqiptarë

Foto ilustruese

GJERMANI – Pesë shqiptarë janë arrestuar nga policia të dyshuar si kultivues të dy serave me kanabis, të zbuluara Gadebusch dhe Bad Kleinen.

Sipas mediave gjermane, në këto sera u gjetën të kultivuara 800 rrënjë kanabisi, si dhe pajisje për rritjen e tyre në mënyrë artificiale.

Shqiptarët, të moshave nga 22 deri në 42 vjeç ndodhen në paraburgim dhe po hetohen për trafikim të lëndëve narkotike.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com