Gjermani, të shtëna me armë zjarri në ‘Rot am See’, të paktën gjashtë të vdekur, arrestohet agresori

Gjermani, të shtëna me armë zjarri në ‘Rot am See’.

Të paktën gjashtë njerëz u vranë në një shkëmbim zjarri në ‘Rot Am See’, një qytet midis Stuttgartit dhe Nurembergut në Gjermaninë jugore.

Policia është vënë në ndjekje të njërit prej autorëve të sulmit dhe e ka arrestuar jo larg vendit të ngjarjes

Një zëdhënës i policisë tha se nuk ka më asnjë rrezik.

Agjentët morën një telefonatë urgjente në orën 12.45. 

Sipas hetimeve fillestare nga hetuesit, do të kishte qenë një dramë familjare.

Përveç gjashtë të vdekurve, të gjithë i përkasin të njëjtës familje, sipas Bild, pati disa të plagosur pas të shtënave në Rot am See, në Baden-Wuerttemberg. Edhe pse motivi nuk është ende i qartë, hipoteza e parë e hetuesve është se është një krim i motivuar nga arsye personale. 

Në Twitter, policia Aalen thotë se të shtënat filluan nga një ndërtesë. Sidoqoftë, nuk do të kishte asnjë indikacion për ndonjë sulmues tjetër.

Të shtënat ndodhën në rrugën që çon në stacionin hekurudhor. 

Lajmi në përditësim

I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se forcat politike do arrijnë marrëveshje për çështjen e listave?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Shtyhet për në orën 13:00 seanca për Fjolla Morinën