Gjermania angazhim të fortë për integrimin e Shqipërisë në BE, Lleshaj: Mbështetje edhe për reformat e zhvillimit

Gjermania angazhim të fortë për integrimin e Shqipërisë në BE, Lleshaj: Mbështetje edhe për reformat e zhvillimit

Gjermani po angazhohet fort në mbështetje të integrimit Europian të Shqipërisë dhe të Reformave për Zhvillimin e vendit. Këtë lajm e ka bërë të ditur ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj me anë të një reagimi zyrtar në rrjetet sociale.

Ministri i Brendshëm, ditën e sotme është takuar me homologun e tij në Gjermani, Horst Seehofer ku sipas tij takimi ishte i shkëlqyer si dhe vlerëson angazhimin e Gjermanisë për integrimin e vendit tonë në BE.

 “Në Berlin përfundova një takim të shkëlqyer me Ministrin e Brendshëm Federal të Gjermanisë, Horst Seehofer. Angazhim i fortë i Gjermanisë në mbështetje të integrimit europian të Shqipërisë dhe të reformave për zhvillimin e vendit”, thekson ministri Lleshaj.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Okultisja: “Ja si ta dalloni kur dikush ju ka bërë magji të zezë dhe si mund t’a prishni”

Okultisja: “Ja si ta dalloni kur dikush ju ka bërë magji të zezë dhe si mund t’a prishni”