Gjermania falënderon Shqipërinë për kryesimin e OSBE/ Ministri i Jashtëm, Heiko Maas: Punë shumë të mirë në kohë të vështira

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas falënderoi sot Presidencën Shqiptare për punën e e bërë në krye të OSBE. Lajmi është bëri i ditur në një postim edhe nga ambasada gjermane në Tiranë.

"Falënderimet dhe urimet tona të sinqerta për drejtimin e suksesshëm shqiptar të OSBE-së për vitin 2020. Në kohë jashtëzakonisht të vështira, Shqipëria ka bërë një punë shumë të arrirë me stafin e saj në Tiranë dhe Vjenë. Kjo shihet gjithashtu tek Këshilli Ministerial, i cili aktualisht po zhvillohet virtualisht dhe në Tiranë, dhe ku po merren përsëri vendime të rëndësishme, ndër të tjera emërimin e katër pozicioneve të larta

Ne duam një OSBE të fortë e cila është në gjendje të veprojë. Unë i përgëzoj përzemërsisht kandidatët e suksesshëm, ndër tyre dhe zonjën Helga Schmid, për emërimin e tyre! Ne do t'ju mbështesim në punën tuaj kudo që të mundemi", ka nënvizuar Maas.


Lajmi kryesor:

Fjala përmbyllëse në Ministerialin e OSBE/ Rama: Shqipëria si kryesuese ia doli me sukses! Objektivi ynë i radhës është zgjedhja anëtar në Këshillin e Sigurisë në OKB


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Cilët janë shkaktarët kryesorë të aksidenteve rrugore?×

Lajmi i fundit

John

COVID-19/Britania e Madhe mbyll kufijtë për 1 muaj, Johnson: Test negativ për ata që duan të hyjnë në vend