Gjermania 'në hall' me brezin e ri, Ukraina e dominon mes 6 golave

Gjermania 'në hall' me brezin e ri, Ukraina e dominon mes 6 golave

Gjermani 3-3 Ukrainë

Gjermania dhe Ukraina barazuan 3-3 në ndeshjen miqësore të zhvilluar në Weserstadion në Bremen. Miqtë e Rebrov dominuan "Panzerat", duke kaluar në avantazhin 1-3, por pa e mbajtur epërsinë dhe dështuar për të siguruar fitoren vetëm në fundin e ndeshjes. Te Gjermania, trajneri Hansi Flick duket se ka probleme me ndryshimin e brezave të lojtarëve, duke mos bindur në ndeshjet e fundit.

Kanë qenë gjermanët që në të gjashtën minutë kaluan në avantazh me Fullkrug, para se Ukraina të përmbyste gjithçka. Tsygankov në të 19 minutë dhe autogoli i Rudiger në të 23-tën, bënë që miqtë të merrnin epërsinë.

Në pjesën e dytë ishte sërish Tsygankov që shënoi për 1-3. Kur u duke se Gjermania po dështonte. Havertz në minutën e 83 dhe Kimmich në 90+1 vendosën ekilibrat 3-3 në miqësore. Veç këtij dueli, gjermanët do luajnë miqësore edhe me Poloninë dhe Kolumbinë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë