Gjesti human i personelit të Forcës Detare, dhurojnë gjak për fëmijët talasemikë

TIRANË- Situata e vështirë që koronavirusi ka krijuar në vendin tonë ka sjellë një ulje drastike të dhurimit të gjakut, për shkak të frikës së qytetarëve.

Megjithatë, duke filluar nga presidenti, thirrjes së kryqit të Kuq i janë përgjigjur pozitivisht shumë insitucione. Së fundmi është Personeli i Forcës Detare të cilët kanë dhuruar gjak në ndihmë të të sëmurëve.

Dhurimi i gjakut është bërë në ambientet e Qendrës Shëndetësore të Forcës Detare, efektivë të kësaj komande dhe reparteve vartëse të saj janë paraqitur vullnetarisht për të dhuruar gjak, në ndihmë të fëmijëve talasemik dhe urgjencave të ndryshme mjekësore, duke pasur në konsideratë emergjencën e situatës së krijuar nga COVID-19.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Pjeter: 10/04/2020 09:52

    Bravo atyre mer gjestin human,por kjo infermierja ku i ka dorezat? Mund te jete foto ilustruese,por rregullat jane rregulla,e duhen respektuar.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Ylli Pata: Deshifrimi politik, përse Sali Berisha u mor me super të penduarin Dumani?!