POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Gjeti një mi të gjallë në gotën e pijes së tij, 43-vjeçari amerikan kërkon 100 mijë dollarë nga fastfood-i

Pamje nga pija me çokolatë ku 43-vjeçari gjeti miun

Më falni, kam kërkuar një pije jo një mi shtesë! Kështu, është drejtuar një 43-vjeçar amerikan në Ohio , i cili ka paditur gjigantin e fast food-eve, "Mc Donald’s" pasi gjeti një mi të gjallë brenda pijes së tij me çokollatë.

Bëhet fjalë për një punëtor ndërtimi nga Tallmadge, Kenneth Moyer Jr, 43 vjeç, i  kërkoi  100,000 dollarë ose më shumë për dëmet nga gjiganti i ushqimit të shpejtë, duke pretenduar se kishte pirë më shumë se gjysmën e pijes para se të gjente brejtësin brenda.

Sipas Dayly mail Moyer kaloi nëpër makinë në një McDonald's në Akron rreth orës 15:15 më 15 dhjetor dhe porositi dy pije me  çokollatë për vete dhe një mikun e tij .

Pronari i Fast food 'McDonalds' është deklaruar në lidhje me ngjarjen se stafi i tij është i  bindur se akuzat janë të rreme.

b.xh./Shqiptarja.com
Komento