Gjiknuri thirrje ARRSH: Çoni përpara sa më shpejt ndërtimin e tunelit Kardhiq - Delvinë

Gjiknuri thirrje ARRSH: Çoni përpara sa më shpejt ndërtimin e tunelit Kardhiq - Delvinë

Damian Gjiknuri

Ish-ministri i Energjitikës dhe Infrastrukturës, deputet i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri ka publikuar një video nga punimet që po zhvillohen në kaniterin e aksit të ri Kardhiq – Delvinë.

Me anë të kësaj video nxitëse Gjiknuri i bën thirrje Ministrinë së Infrastrukturës dhe Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) të çojnë përpara sa më shpejt edhe ndërtimin e tunelit.

Postimi i plotë i Damian Gjiknurit: 

60 sekonda video informacion nga puna e pandalshme në segmentin më të vështirë të aksit Kardhiq-Delvinë. Ndërsa punimet në 3 lote vazhdojnë, nxis Ministrinë e Infrastrukturës dhe ARRSH të çojnë përpara sa më shpejt edhe ndërtimin e tunelit, puna për projektin e të cilit u krye në kohë dhe fondet u parashikuan në Buxhetin e vitit 2019.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

DIREKT, Euro 2024/ 'Gjelat' për të treguar forcën, Austri 0-1 Francë! Autogol në Dusseldorf

DIREKT, Euro 2024/ 'Gjelat' për të treguar forcën, Austri 0-1 Francë! Autogol në Dusseldorf