Gjirokastër, arrestohet 47-vjeçari, qëlloi me çifte në drejtim të banesës së familjarëve të tij

GJIROKASTËR - Një 47-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga policia, pasi dyshohet se ka qëlluar për motive të dobëta ndaj banesës ku ishin familjarët e tij. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 09:15 të mëngjesit të sotëm dhe pas njoftimit policia shkoi menjëherë në vendin e ngjarjes në zonën e quajtur ‘Ura e lumit’.

Autori i dyshuar L.S., 47 vjeç, banues në Gjirokastër u vu nën arrest dhe u bë e mundur parandalimi i përshkallëzimit të mëtejshëm të konfliktit.

47-vjeçarit iu gjet me vete arma e gjahut me të cilën dyshohet se ka qëlluar, e cila e sekuestrua.

Fatmirësisht nga të shtënat nuk ka shtetas të lënduar. Ndërkohë materialet proceduriale i janë kaluar prokurorisë.

G.K/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?



×

Lajmi i fundit

Lufta në Ukrainë/ Presidenti kinez i paraqet Scholz-it “katër parimet” për paqen! Zelenskyy thirrje aleatëve: Dëshmoni për Ukrainën unitetin që treguat për Izraelin

Lufta në Ukrainë/ Presidenti kinez i paraqet Scholz-it “katër parimet” për paqen! Zelenskyy thirrje aleatëve: Dëshmoni për Ukrainën unitetin që treguat për Izraelin