Forcat zjarrfikëse të Libohobës, Dropullit dhe Gjirokastrës shuan flakët në oborrin e fabrikës 'Amita'

Forcat zjarrfikëse të Libohobës, Dropullit dhe Gjirokastrës shuan flakët në oborrin e fabrikës 'Amita'

1690473493_page.jpg

Ndërhyrja në kohë e forcave zjarrfikëse të Libohobës, Dropullit dhe Gjirokastrës, kanë bërë që të shuhet në kohë zjarri i shkaktuar në oborrin e fabrikës së prodhimit të lëngjeve Amita, në Libohovë, pasditen e sotme. 

Fatmirësisht nuk ka të lënduar në njerëz por vetem disa dëme materialesh në mjediset e jashtme të fabrikës. Situata është normalizuar dhe puna do të vazhdojë normalisht thuhet në një reagim të kompanisë për Report TV e cila falenderon forcat zjarrfikëse për ndërhyrjen në kohë.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Përfshihet nga flakët oborri i fabrikës së prodhimit të lëngjeve AMITA në Libohovë


S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

'Varja e ekonomisë tek turizmi, rrezik i lartë', Doriana Musai: Mund të ketë mbingopje të turistëve me Shqipërinë

'Varja e ekonomisë tek turizmi, rrezik i lartë', Doriana Musai: Mund të ketë mbingopje të turistëve me Shqipërinë