Gjirokastër/ Kultivonte cannabis sativa në oborrin e banesës, 1 në pranga

Gjirokastër/ Kultivonte cannabis sativa në oborrin e banesës, 1 në pranga

Kanabis i sekuestruar

 GJIROKASTËR-Një person nga Lazarati u arrestua në flagrancë pasi dyshohet se kultivonte në oborrin e banesës së tij, 10 bimë të dyshuara narkotike cannabis sativa.

Si pasojë e kontrolleve të kryera efektivët e policisë gjetën dhe sekuestruan edhe rreth 600 gramë cannabis sativa. 

Njoftimi i policisë:

U godit një rast i kultivimit të bimëve narkotike, në fshatin Lazarat. Për këtë rast, u arrestua në flagrancë shtetasi A. P., banues në fshatin Lazarat, pasi dyshohet se ka kultivuar në oborrin e banesës së tij, 10 bimë të dyshuara narkotike cannabis sativa, të cilët u asgjësuan nga Policia.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Gjirokastrës  për veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike” dhe "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve".

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Barcelona do të rrisë taksën turistike

Barcelona do të rrisë taksën turistike