‘Gjueti’ për peshkatarë të paligjshëm, 2 nën hetim! U kapën në breg të liqenit të Shkodrës

‘Gjueti’ për peshkatarë të paligjshëm, 2 nën hetim! U kapën në breg të liqenit të Shkodrës

Policia Kufitare

Peshkimi i paligjshëm vlerësohet se i ka shkaktuar dëme të mëdha Liqenit të Shkodrës, ku së fundmi janë goditur dy raste të reja të cilat kanë vënë nën hetim dy peshkatarë.

D. Y., 52 vjeç, banues në fshatin Dobraç dhe A. M., 36 vjeç, banues në lagjen “Guerrile”, u kapën në në afërsi të bregut të liqenit të Shkodrës, teksa ushtronin veprimtarinë e peshkimit me pajisje që furnizohen me energji elektrike, të cilat janë të ndaluara për shkak të rrezikut që kanë.

Për pasojë, dy peshkatarët janë vënë nën hetim, ndërsa mjeti lundrues dhe pajisjet elektrike që përdoreshin për peshkim janë sekuestruar.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Shkodër, për veprime të mëtejshme.

 

 

M.T/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Tahipi: 23/09/2023 20:01

    E shkatërruan ate liqen ska as berrcak (ciromka)

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

Berat/ Krishtlindjet, festa nis më herët në qytetin e UNESCO-s! Atmosferë festive me koncerte çdo mbrëmje

Berat/ Krishtlindjet, festa nis më herët në qytetin e UNESCO-s! Atmosferë festive me koncerte çdo mbrëmje