‘Gjysma ime, nuk po të gjej dot se ku je, kjo botë ishte shumë mizore për ty’, reagimi për herë të parë i të dashurës së Aleksandër Sadikajt

‘Gjysma ime, nuk po të gjej dot se ku je, kjo botë ishte shumë mizore për ty’, reagimi për herë të parë i të dashurës së Aleksandër Sadikajt

Viktima Aleksandër Sadikaj dhe e dashura

Për herë të parë pas ngjarjes, bashkëjetuesja e 27-vjeçarit Aleksandër Sadikaj, ka dedikuar në rrjetet e saj sociale disa fjalë të ndjera lidhur me vdekjen e tij.

E dashura e Sadikajt,me inicialet I.K., në postimin e saj ka kujtuar dashurinë e tyre, ku ka publikuar dhe disa foto.

“Ah moj beb, kjo bote ishte shum mizore per ty. Nje engjell si ty i duhej zotit lart.Na le me vuajtje dhe pike ne zemer, por mjafton qe ti te jesh prere i qete ne paqe. Vetem ideja qe je prane Zotit me ben te ndihem mire se me mire se ai nuk kujdeset dot askush per ty. Cdo veper te mire qe ke bere mbi toke do ta nxjerr ne pah koha dhe drejtesia. Cdo moment i yni me mungon. Ishe njeriu qe desha me shume ne kte bote dhe ne boten tjeter. Mezi po pres te te takoj.Nuk jetohet ne kete ferr. Me prit, TE DUA SHUMEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Gjysma ime, nuk po te gjej dot se ku je. I kam pare te gjitha vendet ku rrije ti, po ti nuk je me. Me ke ikur larg dhe spo te arrij dot. Me duket nje jete pa ty. Me ka malul mali cum pel ty bebi. Ti me shikon mua po un ste shikoj dot ty. Kjo nuk eshte e drejte. Me perqafon me eren, po une ste perqafoj dot. Nuk ka asgje kuptim pa ty. Cdo gje esht gri, ska ngjyra. Nuk ka me jete as gezim. Nuk ka me asgje. Ade te bebi ote te jemi pelgjithmon bashk sic me kishe plemtual.”, shkruan e dashura e Aleksandër Sadikaj në rrjete e saj sociale.

Në 11 qershor, Aleksandër Sadikaj, në mesditën e të shtunës, u ekzekutua  në aksin e njohur “Sauk-TEG” në një atentat të mirëfilltë të organizuar kundër tij.

27-vjeçari Sadikaj nga Memaliaj ishte i njohur nga policia, pasi rezultonte me precedentë të theksuar kriminal në fushën e vjedhjes, krimeve ndaj personit dhe narkotikëve.

I riu, prej 3 vitesh bashkëjetonte me një vajzë. Ajo ka dëshmuar më herët në polici ku ka treguar se i Sadikaj shkonte thuajse çdo javë në vendlindjen e tij, ku kishte fermë dhe ka treguar se i riu nuk ka pasur asnjëherë probleme me të tjerë. Bashkëjetuesja e tij zbuloi lëvizjet e fundit të të riut tre ditë para se të ndodhte atentati. Sipas saj, Aleksandri vuri re diçka të pazakontë në shërbëtorin e makinës por nuk i kushtoi rëndësi.

S.C/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Ndërron jetë në moshën 98-vjeçare ish-Presidenti italian Giorgio Napolitano

Ndërron jetë në moshën 98-vjeçare ish-Presidenti italian Giorgio Napolitano