Goditen me thikë dy shqiptarë në Itali dhe lihen në mes të rrugës, njëri prej tyre në gjendje të rëndë

Goditen me thikë dy shqiptarë në Itali dhe lihen në mes të rrugës, njëri prej tyre në gjendje të rëndë

Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë raportohet nga mediat italiane, ku dy shqiptarë janë gjetur të plagosur me thikë në zonën e Villa Raspa di Spoltore në Pescara.

Ka qenë drejtuesi i një makine, i cili vuri re dy shqiptarët e plagosur në anë të rrugës dhe u përpoq që t'u jepte ndihmën e parë dhe më pas i dërgoi në spital.

Dy shqiptarët janë identifikuar si Elvis Balani, 41-vjeç dhe Leon Cako 39 vjeç të cilët janë goditur me thikë nga persona të paidentifikuar dhe janë lënë në anë të rrugës.

41-vjeçari ndodhet në gjendje të rëndë për jetën, pasi ka marrë plagë të shumta në pjesën e barkut.

Ndërsa Leon Cako, 39-vjeç ka marrë plagë me thikë në pjesën e këmbës. Pritet dëshmia e tyre që të zbardhë se si ndodhi plagosja.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Kaloi 26 kg kanabis drejt Greqisë, përjashtohet nga policia kryekomisari Stiljan Pasho

Kaloi 26 kg kanabis drejt Greqisë, përjashtohet nga policia kryekomisari Stiljan Pasho