Goditet uzina e aviacionit Tupolev në Rusi

Goditet uzina e aviacionit Tupolev në Rusi

Dronët e inteligjencës ushtarake ukrainase kanë sulmuar mëngjesin e sotëm uzinën e avionëve Gorbunov në kryeqytetin e Tatarstan-it, Kazan në Rusinë lindore.

Në këtë fabrikë prodhohen dhe riparohen bombarduesit strategjikë Tu-22M dhe Tu-160M.

 Shpërthimet brenda perimetrit të fabrikës u raportuan nga mediat vendase menjëherë pas dëgjimit të sirenave të alarmit.

Ndërkohë që Rosaviatsia (agjencia federale për transportin ajror të Federatës Ruse) deklaroi se mbërritjet dhe nisjet janë pezulluar në aeroportet e Kazanit, Nizhnyokamsk dhe Nizhny Novgorod, shkruan Rbc-Ukraine.


Lajmi kryesor:

Sulmi rus në veri të Chernihiv, Zelensky: Kjo nuk do të kishte ndodhur nëse Ukraina do të kishte pasur mbrojtje të mjaftueshme ajrore


Xh.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë