Gol me penallti, Cikalleshi shkruan historinë me Konayspor! Shënon edhe Et’hemi (VIDEO)

Sokol Cikalleshi ka shkruar historinë me klubin e tij Konaysport në Turqi. Sulmuesi i kombëtares shqiptare realizoi me penallti golin e parë të fitores 2-0 kundër Pendikspor, duke u bërë lojtari i huaj me më shumë gola në këtë klub. 33-vjeçari me Konayspor ka arritur të realizojë 27 gola në 101 ndeshje.

Sa i përket sfidës me Pandikspor, golin e dytë të ndeshjes e realizoi po një futbollist shqiptar. Bëhet fjalë për Valon Et’Hemin, i cili më herët ka luajtur për Kukësin në Superligë.

Ne.k./E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Minuta Zero/ Andrea Marko 'skanon' kuqezinjtë: Fitojmë me Kroacinë dhe kualifikohemi! Kishim tifozerinë më të shkëlqyer

Minuta Zero/ Andrea Marko 'skanon' kuqezinjtë: Fitojmë me Kroacinë dhe kualifikohemi! Kishim tifozerinë më të shkëlqyer