Gola, spektakël dhe përmbysje nga të dy krahët, Skënderbeu merr tre pikët në fund. 'Paqe' mes Luftëtarit dhe Teutës

Gola, spektakël dhe përmbysje nga të dy krahët, Skënderbeu merr tre pikët në fund. 'Paqe' mes Luftëtarit dhe Teutës

Ka rezultuar spektakolare sfida e javës së 12 të Superligës mes Bylist dhe Skënderbeut, që është mbylllur me fitoren e korçarëve me shifrat 2-3. Në Ballsh miqtë nga Korça e mbyllën pjesën e parë në avantazh me golin e Krasniqit, që në ekstremin e 45 minutave realizoi me penallti.

Në pjesën e dytë, ekzktësisht në minutën e 79, vendasit përmbysën shifrat me golin e Goxhajt, i cili shënoi pas Muratajt, duke dhënë përhstypjen e një fitoreje. Gjithsesi të besuarit e Ilir Dajës treguan maturi duke barazuar fillimisht me Bregun dhe më pas duke përmbysur me Gripshin, i cili ishte edhe autori i golit trepikësh. Me këtë fitore Skënderbeu largohet nga vendi i tetë, ndërsa Bylis humbet mundësinë për të kalur përkohësisht kreun.

Ndërkohë takimi tjetër i ditës së sotme në Superligës mes Luftëtarit dhe Teutës është mbyllur me rezultatin 0-0. Pavarësisht tentativave të dy skuadrave në fund portat mbetën të paprekura, me skuadrat të cilat në fund ndanë pikët.  

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Francë/ Hapi zjarr në festën e ditëlindjes së fqinjit, vrau 3 persona dhe më pas veten

Francë/ Hapi zjarr në festën e ditëlindjes së fqinjit, vrau 3 persona dhe më pas veten