GOLAT/ 17-vjeçari shënon në shtëpinë e re, Spanja dhe Brazili barazojnë 3-3 në miqësoren e luksit! Sylvinho me mision në 'Bernabeu'

Spanja dhe Brazili barazuan 3-3 në miqëoren e luksit të zhvilluar në "Santiago Bernabeu". Në Madrid sfida ishte e luftuar, me një futboll të bukur dhe gjashtë gola. Në këtë duel një gol për Brazilin e shënoi edhe Endrick, 17-vjeçari që verën e këtij viti do jetë pjesë e Real Madrid për 45 milionë euro.

Spanjollët e Luis de la Fuente e nisën mirë duelin duke shënuar dy gola me Rodri (12' penallti) dhe Olmo (36'), para se Rodygo në të 40' të shkurtonte shifrat. Edhe fraksioni i dytë ishte me gola, teksa Endrick barazoi në minutën e 50-të.

Spanja rigjeti epërsinë me Rodrin në minutën e 87 po nga penalltia, ndërsa në 90+7 ishte radha e Paquetas që me 11 metërsh të vendoste ekuilibrat në 3-3. Këtë duel e ndoqi në stadium edhe Sylvinho, trajneri i Kombëtares kuqezi. Kujtojmë se Spanja është rivalja e Shqipërisë në grupin B të Euro 2024.

S.DH/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, saga e krimeve që pasoi ekzekutimin e Aleksandër Sadikajt e Edmond Papës në 2022

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, saga e krimeve që pasoi ekzekutimin e Aleksandër Sadikajt e Edmond Papës në 2022