GOLAT/ Ath. Bilbao fiton edhe me dy kartona të kuq, baskët shohin nga Championsi! Torino - Bologna ndajnë pikët, paqe edhe në Angli e Gjermani

GOLAT/ Ath. Bilbao fiton edhe me dy kartona të kuq, baskët shohin nga Championsi! Torino - Bologna ndajnë pikët, paqe edhe në Angli e Gjermani

Festa e Inaki Williams

Futbolli në kampionatet elitare evropiane ka zhvilluar të premte në mbrëmje disa nga ndeshjet e radhës, që janë për javët e fundit të sezonit.

Në Spanjë, Getafe u mund 0-2 nga miqtë e Athletic Bilbaos. Për raundin e 34 në La Liga ekipi bask doli te tri pikët edhe pse me dy kartona të kuq. Në minutën e 27-të, Nico, vëllai i Inakit pasoi për këtë të fundit dhe Williams shënoi emrin në tabelën e golashënuesve.

Sërish në pjesën e dytë vëllai më i vogël asistoi për të dytën herë te Inaki që nuk fali dhe "vulosi" ndeshjen për 0-2. Alvarez në fushë dhe trajneri Ernesto Valverde dolën me karton të kuq për miqtë. Tanimë Bilbao e sheh veten në vendin e pestë me 61 pikë, tre më pak se Atl. Madrid që për momentin është në zonën e Champions League.

Në Itali, Torino dhe Bologna barazuan pa gola për javën e 35-të. Miqtë u ndalën në udhëtim duke bërë një hap fals për vetë objektivat. Bologna me 64 pikë mban vendin e katërt.

Në Premier League, Luton dhe Everton barazuan 1-1. Everton për momentin është në zonë të sigurt, teksa ende nuk e ka siguruar mbijetesën, kjo edhe pas dënimit me tetë pikë nga Federata për shkelje të Fair-Play Financiar. Luton ndodhet në zonën e ftohtë.

Në Gjermani, Hoffenheim dhe RB Leipzig barazuan 1-1 për javën e 32-të. Sesko për miqtë dhe Kramaric te vendasit shënuan golat. Leipzig zyrtarisht ka siguruar një vend në Champions për sezonin e ri, ndërsa Hoffenheim ndodhet në garë për një vend në Evropë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj